Завод “Радіовимірювач” виготовив два радіолокаційних комплекси “Мінерал-У” для комплексу крилатих ракет “Нептун”

Дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У” на заводі “Радіовимірювач”, кадр відео Security Talks

У Києві на державному підприємстві “Радіовимірювач” вже виготовили дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У”, який розробив “Квант-Радіолокація”.

Дослідні зразки станцій побудували за контрактом, який підписали у грудні 2019 року. Замовником виступає Міністерство оборони України.

Дві станції є складовою комплексу, який може видавати цілевказання одному дивізіону РК-360МЦ “Нептун”.

Як повідомив директор “НДІ радіолокаційних систем “Квант-Радіолокація” Едуард Касапов, зараз станції проходять процес налаштування і підготовки до монтажу на колісне шасі TATRA.

Станції будуть поміщені у радіопрозорі укриття, які будуть разом із кунгом персоналу встановлені на мобільне шасі.

Укриття станцій багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У” на заводі “Радіовимірювач”, кадр відео Security Talks

Очікується, що комплекс буде готовий до випробувань в польових умовах до кінця 2021 року. Таким чином підприємство встигне завершити роботи до виготовлення першого серійного комплексу “Нептуна”.

За словами директора ДП “Радіовимірювач”, нових контрактів на виготовлення станцій “Мінерал-У” поки що немає. Оновлені потужності підприємства дозволяють виготовляти 2 комплекси на рік. Цю кількість можна збільшити, якщо залучити до процесу інші профільні підприємства Укроборонпрому.

Завод “Радіовимірювач” виготовив дві станції “Мінерал-У” для комплексу крилатих ракет “Нептун”

Мобільна РЛС «Мінерал-У» в робочому положенні Зображення: ДП НДІ РС «Квант-Радіолокація»/Defense Express

Розробник і виробник “Мінерал-У” розраховують на експорт комплексу закордон.

Початково комплекс розроблявся як корабельний – “Мінерал-МЕ”. Морська версія потенційно може бути встановлена на корвети типу ADA для ВМСУ, якщо в якості ударного озброєння буде обрано ПКР “Нептун”.

“Мінерал-У” за заявленими характеристиками може виявляти надводні цілі на відстані 500-600 км за допомогою пасивного каналу, дорозвідка може здійснюватися із використанням активного каналу.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh