Війна РФ проти України

Завод “Радіовимірювач” виготовив два радіолокаційних комплекси “Мінерал-У” для комплексу крилатих ракет “Нептун”

Дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У” на заводі “Радіовимірювач”, кадр відео Security Talks

У Києві на державному підприємстві “Радіовимірювач” вже виготовили дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У”, який розробив “Квант-Радіолокація”.

Дослідні зразки станцій побудували за контрактом, який підписали у грудні 2019 року. Замовником виступає Міністерство оборони України.

Дві станції є складовою комплексу, який може видавати цілевказання одному дивізіону РК-360МЦ “Нептун”.

Як повідомив директор “НДІ радіолокаційних систем “Квант-Радіолокація” Едуард Касапов, зараз станції проходять процес налаштування і підготовки до монтажу на колісне шасі TATRA.

Станції будуть поміщені у радіопрозорі укриття, які будуть разом із кунгом персоналу встановлені на мобільне шасі.

Завод “Радіовимірювач” виготовив дві станції “Мінерал-У” для комплексу крилатих ракет “Нептун”

Укриття станцій багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У” на заводі “Радіовимірювач”, кадр відео Security Talks

Очікується, що комплекс буде готовий до випробувань в польових умовах до кінця 2021 року. Таким чином підприємство встигне завершити роботи до виготовлення першого серійного комплексу “Нептуна”.

За словами директора ДП “Радіовимірювач”, нових контрактів на виготовлення станцій “Мінерал-У” поки що немає. Оновлені потужності підприємства дозволяють виготовляти 2 комплекси на рік. Цю кількість можна збільшити, якщо залучити до процесу інші профільні підприємства Укроборонпрому.

Завод “Радіовимірювач” виготовив дві станції “Мінерал-У” для комплексу крилатих ракет “Нептун”

Мобільна РЛС «Мінерал-У» в робочому положенні Зображення: ДП НДІ РС «Квант-Радіолокація»/Defense Express

Розробник і виробник “Мінерал-У” розраховують на експорт комплексу закордон.

Початково комплекс розроблявся як корабельний – “Мінерал-МЕ”. Морська версія потенційно може бути встановлена на корвети типу ADA для ВМСУ, якщо в якості ударного озброєння буде обрано ПКР “Нептун”.

“Мінерал-У” за заявленими характеристиками може виявляти надводні цілі на відстані 500-600 км за допомогою пасивного каналу, дорозвідка може здійснюватися із використанням активного каналу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України