Дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У” на заводі “Радіовимірювач”, кадр відео Security Talks
У Києві на державному підприємстві “Радіовимірювач” вже виготовили дві станції багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У”, який розробив “Квант-Радіолокація”.
Дослідні зразки станцій побудували за контрактом, який підписали у грудні 2019 року. Замовником виступає Міністерство оборони України.
Дві станції є складовою комплексу, який може видавати цілевказання одному дивізіону РК-360МЦ “Нептун”.
Як повідомив директор “НДІ радіолокаційних систем “Квант-Радіолокація” Едуард Касапов, зараз станції проходять процес налаштування і підготовки до монтажу на колісне шасі TATRA.
Станції будуть поміщені у радіопрозорі укриття, які будуть разом із кунгом персоналу встановлені на мобільне шасі.
Укриття станцій багатофункціонального радіолокаційного комплексу “Мінерал-У” на заводі “Радіовимірювач”, кадр відео Security Talks
Очікується, що комплекс буде готовий до випробувань в польових умовах до кінця 2021 року. Таким чином підприємство встигне завершити роботи до виготовлення першого серійного комплексу “Нептуна”.
За словами директора ДП “Радіовимірювач”, нових контрактів на виготовлення станцій “Мінерал-У” поки що немає. Оновлені потужності підприємства дозволяють виготовляти 2 комплекси на рік. Цю кількість можна збільшити, якщо залучити до процесу інші профільні підприємства Укроборонпрому.
Мобільна РЛС «Мінерал-У» в робочому положенні Зображення: ДП НДІ РС «Квант-Радіолокація»/Defense Express
Розробник і виробник “Мінерал-У” розраховують на експорт комплексу закордон.
Початково комплекс розроблявся як корабельний – “Мінерал-МЕ”. Морська версія потенційно може бути встановлена на корвети типу ADA для ВМСУ, якщо в якості ударного озброєння буде обрано ПКР “Нептун”.
“Мінерал-У” за заявленими характеристиками може виявляти надводні цілі на відстані 500-600 км за допомогою пасивного каналу, дорозвідка може здійснюватися із використанням активного каналу.