Духовне

Завершились спільні реколекції Єпископів латинського та візантійського обрядів України

У Львові-Боюховичах завершились спільні реколекції Єпископатів латинського та візантійського обрядів.

25 листопада, завершились спільні реколекції Єпископатів латинського та візантійського обрядів, які тривали у стінах Вищої Духовної Семінарії Львівської Митрополії.

Проповідником цьогорічних конференцій був Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, який побудував реколекції на основі Старозавітньої Книги Йони.

Єпископ Леон Дубравський, Ординарій Кам’янець-Подільський поділився своїми внутрішніми враженнями від реколекцій: “Я вже не раз був на реколекціях, вже як єпископ, але точно можу сказати, що ці реколекції були особливі. Особливі проповідником, місцем та спільнотою, для яких були ці реколекції. Дуже велику роль грає проповідник, коли реколекції проподить священик — це один досвід, коли єпископ — зовсім інший, коли кардинал — ще інший. Після конференцій Нунція хотілось роздумувати про його слова, вони міцно закарбовуються у нашій пам’яті. На прикладі Йони архієпископ Ґуджеротті показав, як Господь ганяв, випробовував Йону, це щось подібне до нашого єпископського служіння. Нунцій ділився своїм життєвим та священицьким досвідом, особливо вдячний йому за те, що постійно підкреслював те, що ми, єпископи двох обрядів — латинського та візантійського є однією Церквою, підкреслював важливість єдності Церкви в України”.

На завершення реколекцій, під час Св.Меси, Метрополит Львівський Мечислав Мокшицький від імені Єпископату обох обрядів подякував архієпископу Клаудіо Ґуджеротті за проведення реколекцій, та подарував йому єпископський хрест на пам’ять про цю подію: “ Хочу сказати що тобі вдалося, вдалося провадити нас разом із Йоною всією цією дорогою і за це ми дуже вдячні. Один із владик просив подякувати тобі за те, що ти не мав перед собою папірців, що ти читав свої конференції, а також проповіді під час Святих Мес. Дякуємо тобі за те, що ти служиш як Апостольський Нунцій нашим Церквам, нашій Католицькій Церкві в Україні не лише у офісі, але також є присутній із нами у наших єпархіях, дієцезіях, парафіях. І цим разом хотів зміцнити нас — пастирів Церкви, щоб ми ще більше служили Христові та Церкві, служили нашим вірним, які є поручені нашій пастирській опіці. Ти це зробив безінтересовно, безкоштовно і як подяку, велику подяку, вдячність прийми цей єпископський хрест, який є знаком нашої подяки, нехай він буде знаком пам’яті про служіння в Україні, у нашій Батьківщині. Просимо тебе, як тільки будеш у Римі, передай вітання від нас Святішому Отцеві — Папі Франциску”.

Джерело: Католицький Медіа-Центр

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України