Політика

Заступник міністра Стадний не відповідає на листи від навчальних закладів, тому що «не хоче футболу», – ЗМІ

Раніше міністерство, у відповідь на прохання вузів розробити механізм надійної ідентифікації, рекомендувало їм самостійно вибирати форму ідентифікації

Карантин в Україні із-за спалаху коронавіруса продовжили до 12 травня. У зв’язку з цим закриті всі навчальні заклади, тому у Міністерстві освіти і науки в прямому ефірі вирішили відповісти на запитання, пов’язані із завершенням навчального року у школах, проведенням ЗНО та вступною кампанією до внз, захистом дипломних робіт та здачею кваліфікаційних іспитів. Однак, багатьох користувачів Facebook обурили нечіткі відповіді заступника міністра освіти Єгора Стадного, який визнав, що у Міністерства немає відповідей на багато питань.

“В умовах такої напруженої ситуації до відповідей ніхто не готовий… Все відбувається пробами на практиці”, – сказав Стадний, передає РБК-Україна.

Замминистра Стадный не отвечает на письма от учебных заведений, потому что «не хочет футбола», - СМИ

Замминистра Стадный не отвечает на письма от учебных заведений, потому что «не хочет футбола», - СМИ

У свою чергу, відповідаючи на звернення від творчих вузів з проханням дати роз’яснення, як проводити випускні іспити, які неможливо організувати дистанційно (наприклад, оркестрову гру) Стадний заявивши, що “ми (керівництво МОН, – ред.) не є фахівцями в усьому на світі… Ми хотіли б вивчити досвід і не говорити, що це відповідальність університетів, хоча насправді так і є, порадити і підказати, що треба зробити в такій ситуації, щоб не було цього “футболу”, – додав Стадний.

Він так само не дав однозначної відповіді, чи відновиться очне навчання у внз в нинішньому році і як буде проходити видача документів про середню освіту. Варто також зазначити, що питання задавалися не в прямому ефірі, а були надіслані передплатниками заздалегідь.

Раніше міністерство, у відповідь на прохання вузів розробити і затвердити механізм надійної ідентифікації студентів при проведенні атестаційних іспитів та захисту дипломних робіт онлайн, рекомендувало їм самостійно вибирати форму ідентифікації та програмне забезпечення, а студентів закликав керуватися академічної добропорядністю і не використовувати плагіат.

Нагадаємо, в попередньому відеозверненні Стадний радив випускникам шкіл відразу відкинути для вступу “ті навчальні заклади, в яких дають і беруть хабарі”. При цьому, він не уточнивши, про яких вузах йдеться і не пояснивши, чому МОН не позбавив їх ліцензії.

Як повідомляло РБК-Україна, прийнятих парламентом зміни в закон про бюджет на 2020 рік, крім захищених статей видатків, таких як заробітні плати і стипендії, збережені 1 млрд гривень субвенції на Нову українську школу і майже 300 млн гривень для Національного фонду досліджень.

Також повністю збережено конкурсне фінансування наукових проектів у закладах вищої освіти. Заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний зазначає, що Міністерство прагне швидше завершити формальні процедури і протягом 2020 року підписати документи для отримання кредитних коштів від Світового банку.

Національний фонд досліджень був створений Кабінетом міністрів 4 липня 2018 року. Кошти Фонду формуються за рахунок коштів державного бюджету, добровільних внесків, зокрема, й іноземних донорів, а також інших не заборонених законодавством грантових коштів.

Єгор Стадний до приходу в міністерство в 2019 році працював директором аналітичного центру CEDOS, створеного екс-міністром освіти і екс-ректором Києво-Могилянської академії Сергієм Квітом та його заступником, депутатом від “Голосу” Інна Совсун.

При формуванні уряду Олексія Гончарука на посаду міністра освіти претендували одночасно Єгор Стадний і Ганна Новосад. В результаті міністром було призначено Новосад, а заступником Стадний. Після звільнення уряду Гончарука Стадний зберіг посаду заступника міністра освіти, у тій годину як його дружина Ірина Шевченко покинула посаду заступника міністра охорони здоров’я після призначення міністром Максима Степанова.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України