Заступник міністра Стадний не відповідає на листи від навчальних закладів, тому що «не хоче футболу», – ЗМІ

Раніше міністерство, у відповідь на прохання вузів розробити механізм надійної ідентифікації, рекомендувало їм самостійно вибирати форму ідентифікації

Карантин в Україні із-за спалаху коронавіруса продовжили до 12 травня. У зв’язку з цим закриті всі навчальні заклади, тому у Міністерстві освіти і науки в прямому ефірі вирішили відповісти на запитання, пов’язані із завершенням навчального року у школах, проведенням ЗНО та вступною кампанією до внз, захистом дипломних робіт та здачею кваліфікаційних іспитів. Однак, багатьох користувачів Facebook обурили нечіткі відповіді заступника міністра освіти Єгора Стадного, який визнав, що у Міністерства немає відповідей на багато питань.

“В умовах такої напруженої ситуації до відповідей ніхто не готовий… Все відбувається пробами на практиці”, – сказав Стадний, передає РБК-Україна.

Замминистра Стадный не отвечает на письма от учебных заведений, потому что «не хочет футбола», - СМИ

У свою чергу, відповідаючи на звернення від творчих вузів з проханням дати роз’яснення, як проводити випускні іспити, які неможливо організувати дистанційно (наприклад, оркестрову гру) Стадний заявивши, що “ми (керівництво МОН, – ред.) не є фахівцями в усьому на світі… Ми хотіли б вивчити досвід і не говорити, що це відповідальність університетів, хоча насправді так і є, порадити і підказати, що треба зробити в такій ситуації, щоб не було цього “футболу”, – додав Стадний.

Він так само не дав однозначної відповіді, чи відновиться очне навчання у внз в нинішньому році і як буде проходити видача документів про середню освіту. Варто також зазначити, що питання задавалися не в прямому ефірі, а були надіслані передплатниками заздалегідь.

Раніше міністерство, у відповідь на прохання вузів розробити і затвердити механізм надійної ідентифікації студентів при проведенні атестаційних іспитів та захисту дипломних робіт онлайн, рекомендувало їм самостійно вибирати форму ідентифікації та програмне забезпечення, а студентів закликав керуватися академічної добропорядністю і не використовувати плагіат.

Нагадаємо, в попередньому відеозверненні Стадний радив випускникам шкіл відразу відкинути для вступу “ті навчальні заклади, в яких дають і беруть хабарі”. При цьому, він не уточнивши, про яких вузах йдеться і не пояснивши, чому МОН не позбавив їх ліцензії.

Як повідомляло РБК-Україна, прийнятих парламентом зміни в закон про бюджет на 2020 рік, крім захищених статей видатків, таких як заробітні плати і стипендії, збережені 1 млрд гривень субвенції на Нову українську школу і майже 300 млн гривень для Національного фонду досліджень.

Також повністю збережено конкурсне фінансування наукових проектів у закладах вищої освіти. Заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний зазначає, що Міністерство прагне швидше завершити формальні процедури і протягом 2020 року підписати документи для отримання кредитних коштів від Світового банку.

Національний фонд досліджень був створений Кабінетом міністрів 4 липня 2018 року. Кошти Фонду формуються за рахунок коштів державного бюджету, добровільних внесків, зокрема, й іноземних донорів, а також інших не заборонених законодавством грантових коштів.

Єгор Стадний до приходу в міністерство в 2019 році працював директором аналітичного центру CEDOS, створеного екс-міністром освіти і екс-ректором Києво-Могилянської академії Сергієм Квітом та його заступником, депутатом від “Голосу” Інна Совсун.

При формуванні уряду Олексія Гончарука на посаду міністра освіти претендували одночасно Єгор Стадний і Ганна Новосад. В результаті міністром було призначено Новосад, а заступником Стадний. Після звільнення уряду Гончарука Стадний зберіг посаду заступника міністра освіти, у тій годину як його дружина Ірина Шевченко покинула посаду заступника міністра охорони здоров’я після призначення міністром Максима Степанова.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh