Здоров'я

6 міфів про післяпологову депресію, в які пора перестати вірити

Післяпологова депресія — це небезпечна хвороба, яка потребує лікування і не прощає неуваги

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я приблизно 13% народили жінок схильні до післяпологової депресії, поширеною постнатальной депресії вище, ніж «звичайного». Факторами, що збільшують ризик розвитку захворювання, стають насильство в сім’ї, а також більш ранні епізоди депресії (за статистикою ВООЗ кожна друга жінка з післяпологовий депресією повідомляє про інших депресивних епізодах). Кожна п’ята жінка, яка страждає від післяпологової депресії, не повідомляє про неї ні своїм близьким, ні до лікаря не звертається за допомогою. Важливо знати, як взаємодіяти з жінками, які зіткнулися з післяпологовий депресією, яку допомогу надавати їм і як підтримувати. На жаль, досі існує безліч міфів, що стосуються післяпологової депресії, які можуть завдати серйозної шкоди жінкам, які зіткнулися з нею, а також перешкодити їх близьким вчасно допомогти, що відбувається, і надати допомогу.

Міф 1: післяпологова депресія схожа на звичайну

Насправді: Одна з головних відмінностей післяпологової депресії від «звичайної» — вона найчастіше проявляється нападами гніву і люті. Коли ми говоримо про депресії, ми найчастіше має на увазі пригніченість, відсутність енергії, байдужість. Але післяродова депресія часто може проявлятися дуже яскравими спалахами гніву і люті, а також частими змінами настрою, миттєвим переходом від гарного, затишного стану до гніву, а також високою тривожністю.

Міф 2: післяпологова депресія — це стан, який неможливо не помітити

Насправді: Жінки, що переживають післяпологову депресію, можуть виглядати енергійними і навіть задоволеними життям. Діти будуть доглянуті, будинок приведений в порядок, але при цьому всередині вони можуть розсипатися на частини і вмирати від депресії. А навколишні їх близькі навіть не підозрювати, що з нещодавно народила жінкою відбувається щось по‑справжньому страшне.

Міф 3: жінки до післяпологової депресії ненавидять свою дитину і хочуть заподіяти йому шкоду

Насправді: Бажання завдати шкоди своїй дитині характерно для післяпологового психозу — розлади, набагато менш розповсюдженого, ніж післяпологова депресія. Це різні стани, їх не можна плутати, так як терапія для них також різна. Жінки до післяпологової депресії, які не одержують допомоги, набагато частіше заподіюють шкоду собі і навіть кінчають з собою — але не своїй дитині.

 

6 мифов о послеродовой депрессии, в которые пора перестать верить

Міф 4: післяпологова депресія починає незабаром після пологів

Насправді: Післяпологовий розлад, що виражається в перепадах настрою, схильності до сліз, тривожності, порушеннях сну, дійсно починається в перші дні після народження дитини і може тривати до двох тижнів. Що ж стосується післяпологової депресії, то вона може стартувати протягом першого року після пологів. Багато жінок та їх близькі не звертаються до лікаря саме з-за того, що не ідентифікують симптоми післяпологової депресії, так як вони з’являються через кілька місяців або навіть рік після народження дитини. Між тим, важливо пам ” ятати, що постнатальна депресія може розвиватися практично в будь-який період першого і навіть іншого року після пологів — і звертатися за допомогою при появі будь-яких насторожуючих ознак.

Міф 5: післяпологова депресія означає, що жінка не любить свою дитину

Насправді, Цей міф не має взагалі нічого спільного з істиною. Післяпологова депресія може розвинутися у самої дбайливої та люблячої матері. Депресія викликається цілим комплексом причин, серед яких психологічні, соціальні, біологічні і гормональні чинники. Депресія може вплинути на здатність мамі справлятися зі своєю дитиною, але наявність або відсутність цього захворювання нічого не каже про власну здатність любити малюка.

Міф 6: післяпологова депресія сама пройде з часом

Насправді: Післяпологова депресія — це серйозне захворювання, яке потребує допомоги фахівців. Не варто ігнорувати симптоми, сподіваючись, що «саме пройде»: як показує практика, найчастіше така поведінка призводить до погіршення симптомів, а в особливо важких випадках — навіть до спроб (у тому числі і вдалим) суїциду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України