Право

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов зустрівся з делегацією Європейського комітету з питань запобігання катуванням

В Офісі Генерального прокурора відбулася робоча зустріч заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова та делегації Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КЗК) на чолі з другим Віце-президентом КЗК Терезою Ріттер.

Учасники зустрічі обговорили випадки неналежного поводження з особами, які перебувають в пенітенціарних установах, важливість проведення ефективного розслідування за такими фактами, а також роль органів прокуратури у забезпеченні політики нульової толерантності до катувань.

«Участь у механізмі Європейської конвенції про запобігання катуванням є важливим показником готовності України повною мірою реалізовувати доктрину нульової толерантності до такого явища, як неналежне поводження. Офіс Генерального прокурора є противником замовчування та приховування проявів катувань, тому ми відкриті до ефективної взаємодії на цьому напрямі зі всіма відомствами, громадським сектором та міжнародними партнерами», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Він наголосив, що саме органами прокуратури виявляється більшість таких правопорушень, адже скарги стосуються неналежних умов утримання в місцях несвободи, ненадання медичної допомоги, а також надмірного застосування фізичної сили персоналом, катувань та перевищення повноважень представниками правоохоронних органів.

На своєчасне виявлення фактів порушень прав людини, координацію розслідувань злочинів, пов’язаних з катуванням, насиллям або загрозою його застосування націлена робота двох спеціалізованих департаментів Офісу Генерального прокурора. Також у червні 2020 року під головуванням Генпрокурора відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів щодо стану протидії катуванням працівниками органів правопорядку, а також нелюдському та такому, що принижує гідність, поводженню і покаранню.

За 7 місяців 2020 року у кримінальних провадженнях за фактами катувань повідомлено про підозру 13 працівникам правоохоронних органів (ст.127 КК України) та 89 – у перевищенні влади працівником правоохоронного органу, пов’язаним з насильством (ч. 2,3 ст. 365 КК України).

Протягом 2020 року в рамках нагляду за додержанням законів у слідчих ізоляторах прокурорами внесено 244 документи реагування, до відповідальності притягнуто 221 службову особу, у виправних колоніях – 739 та 846 відповідно.

Представники комітету високо оцінили роботу спеціалізованих підрозділів Офісу Генерального прокурора, зазначивши, що вперше в органах прокуратури почала діяти злагоджена система виявлення фактів порушення прав людини та подальшого забезпечення їх ефективного розслідування.


      Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов зустрівся з делегацією Європейського комітету з питань запобігання катуванням

 


      Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов зустрівся з делегацією Європейського комітету з питань запобігання катуванням

Прес-служба прокуратури України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh