Засновники Європейського Союзу

 Засновниками Європейського Союзу вважаються шість країн, які в даний є його членами. Це Бельгія, Нідерланди, Франція, Німеччина, Італія та Люксембург. Всі ці країни прийняли євро і приєдналася до Шенгенської зони.

Бельгія є федеральною державою, що складається з трьох регіонів: Фландрії на півночі,  Брюсселя і Валлонії, розташованих на півдні країни. Цікаво, що в кожній з цих областей встановлюється інша офіційна мова. У північних, розмовляють голландською, а на півдні по французьки. Околиці  Брюссель є двомовними. Бельгія є конституційною монархією, яка регулюється двопалатним парламентом, що складається з сенату і палати представників, що еквівалентно Сейму. Бельгія є важливою європейською країною. Має  багато органів та установ, які важливі для нашого континенту. У Брюсселі знаходиться, більшість установ і органів ЄС: Європейського парламенту, Ради Європейського Союзу, Європейської комісії, Ради Європи і НАТО. Бельгія є членом Шенгенської зони з 1985 року.

Сусідими Бельгії є Нідерланди з столицею Амстердам, їх також вважають засновниками Європейського Союзу. Нідерланди також відомі як Королівство Нідерланди.Влада належить двопалатному парламенту, що складається з верхньої палати і нижньої. Нідерланди є членом Шенгенської зони  з 1985 року.

Ще одним засновником є Люксембург, а саме: Велике Герцогство Люксембург, маленька країна, що межує з Францією, Німеччиною та Бельгією. Мови, які використовуються в цій країні є німецька, французька та люксембурзька, схожа на німецьку мову. У школах діти вивчають всі три, але громадяни зазвичай говорять люксенбургською, або французькою мовами. Люксембург є конституційною монархією, з великим князем в якості глави держави. Уряд складається з однопалатного парламенту під головуванням прем’єр-міністра. В Люксембурзі, місце Європейського Суду, один з інститутів Європейського Союзу. Країна є членом Шенгенської зони з 1985 року.

Ще засновником є Німеччина, країна ЄС з найбільшим населенням, число жителів перевищує 80 мільйонів. Німеччина, зі столицею в Берліні федеративна республіка, що тягнеться від Північного моря до Альп. Де проходять  великі річки Європи Ельба, Дунай і Рейн. Роль парламенту Бундестагу в Німеччині повністю в руках законодавчої влади є цілеспрямованою і Бундесрат,  складається з представників держав. Офіційна мова в країні є німецька. Цікаво, що це одна з найпопулярніших мов у всьому Союзі, яка використовується найбільшим числом жителів держав-членів. Німеччина країна-член Шенгенської зони з 1985 року.

Німеччина межує з ще одним засновником, а саме Францією. Це республіка, на чолі з президентом, який здійснює владу з двопалатним парламентом, що складається з Національних зборів і Сенату.

Останньою країною є Італія, трохи віддаленна від попередніх. Вона розташована на Апеннінському півострові. Є республікою з двопалатним парламентом, що складається з Сенату і Палати депутатів. Офіційною мовою є італійська, але жителі країни також говорять на численних діалектах. Італія є членом Шенгенської зони з 1990 року.

Країни-засновниці, об’єднані в Європейському економічному співтоваристві стали ініціаторами європейської інтеграції. Коли в 1993-му Маастрихтський договір створив Європейський Союз стали першими державами-членами.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh