“Б’юджет на 2014 рік, запропонований урядом, не може вважатися соціяльним. Швидше – навпаки”, – прокоментував 20 грудня 2013 року основний фінансовий документ країни на майбутній рік народний депутат від Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, член Комітету Верховної Ради України з питань соціяльної політики та праці Руслан Зелик.
“Слова прем’єр-міністра про соціяльну спрямованість б’юджету на 2014 рік не відповідають дійсності. Фактично, уряд популістськими заявами спекулює добробутом найбідніших, незахищених та обділених державою людей. Бо цей б’юджет абсолютно не соціяльний. Його можна з упевненістю називати антисоціяльним з кількох причин”, – наголосив свободівець.
За його словами, згідно з прогнозами уряду, в 2014 році порівняно з 2013 роком розмір прожиткового мінімуму, від якого залежать усі соціяльні виплати, збільшиться в середньому на 8,1 відсотка. Він буде збільшуватися тричі протягом року, а саме з 1 січня становитиме – 1176 грн., з першого липня – 1207 грн., з першого жовтня – 1256 грн.
“Здавалося б усе добре. Але уряд не сказав головного. Враховуючи інфляційні процеси таке перерахування повинно здійснюватися не три рази на рік, а п’ять. У січні, квітні, липні, жовтні та грудні. Крім того з порівняльної таблиці видно, що ніякого підвищення прожиткового мінімуму з першого січня не буде, бо сума в 1176 гривень переходить з 2013 року. Фактично перерахунок з п’яти раз в рік, звели до двох. Тому й підвищення виплат громадянам слід чекати через півроку”, – пояснив Руслан Зелик.
Инша особливість б’юджету, на яку звернув увагу націоналіст – ні слова про виділення коштів на будівництво житла для дітей-сиріт, які вийшовши за ворота інтернатів, опиняються сам на сам з вулицею.
“Проте Міністерство внутрішніх справ, яке вміє бити дітей, цього року отримає аж 18 мільярдів грн. А діти-сироти для будівництва житла яким потрібно виділити 1,5 мільярда гривень – будуть тулитися хто де зможе. Ще один цікавий розділ б’юджету 2014 року, який спрямований на “пакращєння” – це виділення майже півтора мільйона гривень на створення програмно-технічного забезпечення, виготовлення бланків, посвідчень та нагрудних знаків для системи соціяльного захисту. Иншими словами, для банального відмивання цих грошей. Така система діє щороку. Отакий маємо соціяльний б’юджет від влади”, – підсумував Руслан Зелик.