Комуно-олігархічна більшість у парламенті покриває мільйонні зловживання під час будівництва “Охматдиту”

20 грудня 2013 року “регіонали” та комуністи відмовились підтримувати запит народних депутатів від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” до Президента України щодо зловживань під час будівництва “Охматдиту”.

Свободівці Святослав Ханенко, Олег Гелевей, Юрій Сиротюк, Андрій Іллєнко та Ігор Мірошниченко підготували депутатський запит до Януковича щодо зловживань і системного непрофесіоналізму, які відбуваються під час будівництва нового корпусу дитячої лікарні “Охматдит”.

 

Парламентарі закликали Президента припинити ці зловживання. “Однак сьогодні так звана більшість у Верховній Раді не підтримала нашого запиту. Це означає, що “регіонали” і комуністи покривають багатомільйонні корупційні оборудки. На горі людей і за рахунок коштів держб’юджету розвивається солідний приватний бізнес. І ні парламентська більшість, ні Віктор Янукович не хочуть покласти цьому край”, – повідомив Святослав Ханенко.

Свободівці у запиті звертають увагу Віктора Януковича на кричущий факт розкрадання державних коштів, та, що найважливіше, на злочинну змову, наслідком якої вже зараз стають смерті українських дітей. Йдеться про зловживання, розкрадання Держскарбниці та системний непрофесіоналізм, які мають місце під час будівництва нового корпусу дитячої лікарні “Охматдит”.

“Улітку 2012 року Микола Азаров заявив про те, що новий корпус “Охматдиту” відкриють на початку 2013 року. Через рік він сказав, що це відбудеться у першому кварталі 2014 року. Тенденція зрозуміла. Неважко спрогнозувати, що саме скаже Азаров влітку 2014 року. Як же насправді відбувається будівництво нового корпусу “Охматдиту”? До народних депутатів потрапили документи, які дають підстави твердити, що будівництво цього національно-важливого об’єкта, за який особисту відповідальність перед нащадками несе не лише Азаров, а й ви, пане Президенте, загрожує перетворитися на другу “Лікарню майбутнього”, провалу будівництва якої український народ не пробачив вашому попередникові”, – зазначили парламентарі.

За їхніми словами, уряд ухвалив постанову, яка дозволить взяти під державні гарантії 644,3 млн. гривень кредиту для будівництва. Відразу після цього генпідрядник збільшив витратну частину будівництва на 692,527 млн. гривень, з 1,7 до 2,4 млрд. гривень. При цьому ані площа та обсяги будівництва, ані медичне завдання, які повинен виконувати новий комплекс, не змінилися.

“Що ж стало підставою для такого різкого збільшення витрат? Відповідь очевидна – генпідрядник планує вкрасти кредитні кошти і для цього на ходу змінив проєктну документацію саме на суму взятого кредиту. Генпідрядник твердить, що у будівлі потрібно встановити найдорожчу з існуючих систему гідроізоляції. Але річ у тім, що будівля вже зведена, гідроізоляційна система вже встановлена, і в корпусі ведуться фасадні роботи. Генпідрядник планує розібрати підвальні приміщення та цокольний поверх для того, щоб замінити гідроізоляцію?”, – наголошується у запиті.

Свободівці повідомляють, що обладнання, закуплене для лікарні, не відповідає номенклатурі, погодженій з керівництвом лікарні. Наприклад, керівництво лікарні заявляло про необхідність 320-­рядного томографа. У свою чергу генпідрядник самовільно закупив унікально дорогий 640-рядний томограф AquiIon ONE 640, заплативши за нього 32 мільйони гривень. При тому, що, по-перше, таких томографів навіть у США встановлено всього три, і потрібні вони для спеціяльних дослідів в томографії дорослих, а в педіатрії абсолютно не потрібні, і, по-друге, навіть у США вони коштують від 2,5 до 2,8 млн. доларів, тобто, від 20 до 22 млн. гривень.

“Такі безглузді закупівлі надкоштовного обладнання за завищеними цінами стали можливими тому, що кошти на ці закупівлі надавало Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Европи 2012 року з футболу, тобто, закупівлі проводилися не на тендерній основі, а, як зараз з’ясувалося, за волюнтаристським принципом – “безглуздо, зате дорого”. З урахуванням нового, затвердженого в Кабміні, збільшеного кошторису, сукупна вартість побудови корпусу становить 4 650 доларів за квадратний метр. Це вже більше, ніж вартість побудови сучасних медичних клінік у Европі”, – зазначили народні депутати.

“Ми бачимо, що на сьогодні будівництво нового корпусу лікарні “Охматдит” поступово перетворюється з унікального проєкту національної гордости на черговий проект державного провалу і дискредитації української влади. Саме тому ми закликаємо вас, пане Президенте, власним рішенням припинити непрозорість та секретність, яка склалася навколо будівництва, адже цю ситуацію було створено спеціяльно для полегшення розкрадання народних грошей, спрямованих на будівництво”, – підкреслили націоналісти.

Народні депутати від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” вимагають, щоб подальше будівництво проводилося за участи та під контролем незалежних експертів, зокрема закордонних, та громадськости. Вони закликали Віктора Януковича особисто втрутитися в ситуацію та розв’язати проблему, яка зараз призводить до смертей українських онкохворих дітей через те, що новий корпус “Охматдиту” будується неефективно через зловживання, недбалість і безвідповідальність замовника, генпідрядника та його покровителів.

Парламентарі закликають Президента невідкладно, звернувшись до відповідних органів, з’ясувати наступне:

“– Чи наявні ліцензії у замовника, генпідрядника та підрядників, які виконують роботи на будівництві?

– Чи наявна у них дозвільна документація (декларація на виконання робіт та дозвіл на виконання робіт) і коли ці дозволи видані?

– Чи дотримуються під час будівництва державних будівельних норм та стандартів (наявна інформація, що спеціяльно для цього будівництва змінювалися норми)?

– Які заходи вживає інспекція з контролю за будівництвом?

– Чи здійснювалася правова та фахова оцінка того факту, що замовник, генпідрядник та генпроєктувальник є пов’язаними особами, через що всі види нагляду за будівництвом (авторський, технічний) сконцентровані в одних руках?

– Які матеріяли та рішення лягли в основу позитивного висновку експертизи проєктно-кошторисної документації будівництва нового корпусу “Охматдит” в 2011 році та змін до цієї документації в 2013 році? Які експерти підписали ці висновки?

– Наскільки обґрунтованим є внесення змін до проєкту (зміна типу фасадних систем на більш дорожчі, зміна типу гідроізоляції та ин.), адже вони не призводять до підвищення експлуатаційних характеристик будівлі?

– Наскільки обґрунтована зміна по поверхових планів та обладнання тощо?

– Чи відповідають діючі державні будівельні норми сучасним світовим европейським стандартам у галузі будівництва лікувальних установ?

– Чи проводилася міжнародна експертиза проєкту будівництва нового корпусу “Охматдит”?

– Які документи покладено в основу ухвалення рішення про збільшення вартости будівництва нового корпусу “Охматдит” з 1,8 до 2,5 млрд. гривень?

– Чи погоджена з МОЗ зміна медичного завдання та завдання на проєктування, які призвели до збільшення вартости будівництва?”

“У цій справі мають детально і предметно розбиратися компетентні органи – починаючи від “а” до “я”. І тоді ми отримаємо відповіді на всі запитання, унеможливимо здійснення під прикриттям благої справи фінансових оборудок та зможемо домогтися якнайшвидшого введення корпусу в експлуатацію. При цьому важливим аспектом, над яким потрібно добре подумати, є забезпечення функціонування лікарні після її будівництва і оснащення. Потребують також врегулювання правові підстави керування закладом. Загалом я вважаю, що Комітету з питань охорони здоров’я доцільно підготувати проєкт постанови Верховної Ради, де буде визначено стратегію розвитку національної лікарні та цільову програму її реалізації”, – наголосив Святослав Ханенко.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh