Мигдалини (гланди) грають роль захисного редуту, вони не дозволяють бактеріям і мікробам проникати всередину організму. Але іноді ці органи самі можуть стати розповсюджувачами інфекції. Для полегшення стану хворого треба точно знати, що робити, якщо гланди запалилися. В першу чергу варто відвідати лікаря, щоб він поставив діагноз і призначив лікування. Але деякі процедури можна робити і вдома.
Дізнайтеся, що робити, якщо гланди запалилися, і одужання не змусить себе довго чекати
Для початку треба з’ясувати причину захворювання. Саме від неї залежатиме характер лікування. Так, вірусні інфекції не вимагають застосування антибіотиків. Просто треба пити більше рідини, провітрювати приміщення і полоскати горло.
А ось якщо винуватиця хвороби – бактеріальна інфекція, то прийом антибіотиків необхідний
До того ж доведеться зробити бактеріальний аналіз – мазок горла. Буває і грибкова інфекція, при ній гланди обробляються спеціальними антигрибковими розчинами.
Причини захворювання
Спровокувати запалення можуть наступні причини:
- переохолодження
- Общеніе з людьми, яких вже вразила інфекція
- неякісна їжа з низьким вмістом білка
- послаблення іммунітету
- шкідливі умови роботи, наприклад, загазованість або задимленість
- шкідливі звички, зокрема, споживання сигарет в великій кількості
Все це може привести до запалення мигдалин.
Що можна робити в домашніх умовах, якщо запалилися гланди
Всі заходи, які ви будете використовувати, повинні бути узгоджені з лікарем.
Зазвичай при запаленні гланд призначають:
- Полоскання. Найпростіший розчин: взяти по чайній ложці соди і солі. Розмішати їх в склянці теплої води і додати 10 крапель йоду. Можна купити в аптеці настоянку прополісу або календули і додати кілька крапель в теплу воду. У перші 2 дні інтервал між полосканнями повинен становити не більше півгодини, в наступні дні процедуру повторювати 5 разів на добу
- Інгаляції. Тут допоможуть ефірні масла хвойних дерев. Додайте їх в окріп з розрахунку 2-3 краплі на 1 л води, дихати цілющими парами треба 20 хвилин. Дітям ефірні масла краще замінити відварами звіробою, календули, м’яти, а процедуру скоротити до 5-7 хвилин. Підійде і проста сода: 1 ч. Л. потрібно розчинити в літрі гарячої води і подихати парами 10-15 хвилин
- Прогрівання. Зробити з тканини мішечки і наповнити їх підігрітою сіллю, прикладати до хворого місця і тримати до охолодження. Це засіб відмінно замінює гірчичники. Можна попарити ноги в розчині сухої гірчиці. Після таких процедур треба укутати горло. Підійдуть теплий шарф або вовняну хустку, а на ноги потрібно надіти шкарпетки.
Тепер ви знаєте, що робити, якщо запалилися гланди.
Всі ці способи доповнять медикаментозне лікування і принесуть полегшення
думка експерта
– При будь-якому нездужанні і підозрі на ГРВІ займатися самолікуванням ні в якому разі не можна. Необхідно звернутися до лікаря, щоб він визначив природу інфекції. Хвороба починається різко і бурхливо розвивається. Викликають її віруси, кожен з яких здатний вражати певні ділянки організму: від одних страждає носоглотка, від інших розвивається кон’юнктивіт. Причому відразу, незалежно від заходів, які будуть приймати пацієнт і його лікар. Тому думка, що якщо першіння в горлі не вилікувати вчасно, інфекція «опуститься» і почнеться бронхіт, – оману. Це неможливо, так як захворювання викликані різними збудниками. А це означає, що в кожному випадку є особливості лікування.