Авторські статті

Замість подолання жорсткої кризи в економіці, б’юджет Азарова ще більшою мірою втягує країну в поліцейську систему

На переконання народного депутата від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олександра Сича, опозиція не підтримає запропонований урядом Азарова проєкт б’юджету, оскільки це було б злочином проти всього українського народу. Про це 15 січня 2014 року свободівець заявив у парламенті, відповідаючи на запитання журналістів.

“Ухвалювати Державний б’юджет у редакції, що її запропонував уряд Азарова, неможливо. На противагу закладанню основ для подолання жорсткої кризи у низці галузей суспільного життя, режим ще більшою мірою свідомо втягує країну в поліцейську систему. Підтримувати такий проєкт б’юджету було б злочином проти власного народу”, – наголосив Олександр Сич.

За словами парламентаря, фракція ВО “Свобода” уже внесла до відповідного проєкту низку правок та пропозицій. “Ми ретельно проаналізували проєкт Державного б’юджету на 2014 рік. Замість чергового збільшення рівня фінансування репресивного апарату режиму Януковича – правоохоронних органів, судів, податкових, фракція ВО “Свобода” пропонує першочергово збільшити видатки на оборону і національну безпеку, підприємництво та правовий захист населення, регіональний розвиток і житлово-комунальне господарство, соціяльний захист населення, освіту, науку, культуру, енергетику та сільське господарство. При цьому, хочу наголосити на збалансованому характері наших пропозицій”, – заявив депутат.

Як зазначив Олександр Сич, проєкт б’юджету, окрім усього, жодною мірою не сприяє й розвитку територій та місцевих громад. “Цього року проєктом б’юджету для територій та місцевих громад не передбачені субвенції, які, приміром, були у минулому році. Це, зокрема, субвенція на соціяльно-економічний розвиток окремих регіонів та субвенція на капітальний ремонт мереж централізованого водопостачання. При цьому, незважаючи на зменшення фінансування більшости центральних органів влади, різко збільшено видатки на обласні державні адміністрації. До прикладу, лише фінансування Івано-Франківської ОДА у 2014 році збільшено на 18,3 млн. грн., або на 17,2%”, – зауважив свободівець.

Натомість з проєкту Держб’юджету досить складно зрозуміти, які кошти й за якими програмами потенційно можуть отримати територіяльні одиниці, зокрема Івано-Франківська область і місто Івано-Франківськ. Так, в проєкті традиційно наведено розподіл міжб’юджетних трансфертів, які розраховуються для кожного регіону за визначеною формулою (дотація вирівнювання, субвенція на ремонт доріг комунальної власности), а також соціяльні й медичні субвенції, які розподіляються між областями пропорційно до чисельности населення та тих, хто отримує соціальну допомогу. В розрізі цього, до прикладу, обсяг дотації вирівнювання та суми субвенцій медичного характеру залишились на рівні минулого року. Якщо ж казати про кошти, які можуть отримати території для свого подальшого соціяльно-економічного та культурного розвитку, то розподіл коштів жодної б’юджетної програми в розрізі регіонів в б’юджеті не наведено. “Де-юре, вони будуть розподілені в процесі виконання державного б’юджету за окремими процедурами, визначеними постановами та розпорядженнями Кабміну, де-факто ж – у вже звичному для Азарова ручному режимі відповідно до суб’єктивних пріоритетів”, – зазначив Олександр Сич.

“З метою бодай часткового розв’язання проблем адміністративно-територіяльних одиниць України, депутати фракції ВО “Свобода” у парламенті подали пропозиції до Комітету з питань б’юджету щодо виділення окремої субвенції місцевим б’юджетам на здійснення заходів щодо соціяльно-економічного розвитку територій в сумі 3,5 млрд. грн. за рахунок скорочення инших не першочергових видатків. При цьому, суми субвенції пропонується розподілити між б’юджетами АРК Крим та обласними б’юджетами пропорційно до чисельности населення регіону. Крім того, свободівці подали пропозицію щодо виділення областям субвенції на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт систем централізованого водопостачання та водовідведення у сумі 440 млн. грн.”, – додав народний депутат.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.