Життя

Закон відображення пояснює, чому ви притягує в своє життя одних і тих же людей, місця і проблеми

Пояснення закону відображення

Закон відображення – це один з 12 універсальних законів, який іноді ще називають законом тяжіння, хоча в дійсності це не одне і те ж. Закон відображення каже, що ми не просто притягуємо в своє життя певні обставини, а за допомогою свого сприйняття інших людей бачимо проблиски того, хто ми такі. При цьому біль і страждання допомагають нам зрозуміти, де ми потребуємо зцілення, а почуття радості вказує нам на те, що приносить нам щастя.

Пам’ятайте, життя не відбувається з вами, а є відображенням вас самих.

Є один неймовірний секрет про життя, знають про який лише по-справжньому могутні і успішні люди. Вся суть в зворотного зв’язку. Коли досягається консенсус у ставленні до вас оточують, коли ви бачите закономірність в своїх невдалих відносинах або певний порядок в тому, що постійно втрачаєте роботу через свою неефективність, є лише дві можливі реакції на те, що відбувається.

Більшість людей вважають світ несправедливим, а себе – жертвами його несправедливості. Думки інших рухаються в іншому напрямку – вони розуміють, що світ зовсім не прагне їх покарати, а всього лише дає їм зворотний зв’язок.

Анаіс Нін якось сказала:

«Ми бачимо світ не таким, яким він є, а таким, якими є ми».

А ось що з цього приводу говорить Іянла Ванзант:

«Те, що нам подобається в інших людях, це і є те, що ми любимо в собі. А то, що в них ненавидимо, показує все, чого ми не помічаємо в собі ».

Суть в тому, що ступінь нашого сприйняття світу залежить від рівня розвитку нашого розуму. Цей висновок підтверджується результатами одного великого наукового дослідження: люди не здатні до співчуття до тих пір, поки не проведуть паралель між собою і іншою людиною. Як тільки вони зможуть поставити себе на чуже місце (навіть якщо «це така ж мати як і я» або «ця людина родом з того ж міста, що і я»), у них з’явиться здатність висловлювати співчуття і розуміння.

Свідомий розум людини обмежений ще з народження. Велика частина роботи виконується мозком підсвідомо. За деякими оцінками підсвідомими є 95% всіх наших розумових і фізіологічних процесів. У той же час наші очі, вуха і всі інші органи чуття працюють спільно з мозком, фільтруючи всю вхідну інформацію і вибираючи лише найактуальнішу для передачі її в свідому частину розуму. Ось чому переживати набагато простіше, ніж бути вдячними – мозок просто розставляє пріорітети загрози.

Але чого багато людей не знають, так це про існування безлічі закономірностей і шаблонів поведінки, що відповідають за наше рутинне взаємодія зі світом, яке відбувається без їх відома, тобто підсвідомо. На щастя, світ служить усім нам свого роду дзеркалом: ми можемо побачити, які ми, просто подивившись на те, яку реакцію викликаємо у оточуючих.

Якщо ви дійсно хочете знати, наскільки досягли успіху в житті, озирніться навколо. Ніяке окремо взяте обставина не може дати про вас вичерпної інформації, а поточні закономірності, відносини і стилі поведінки аж ніяк не випадкові.

Якщо ви раз у раз опиняєтеся втягнутими в токсичні відносини, то це явна ознака незагоєною душевної рани, на яку вам слід звернути увагу. Якщо ж ви завжди відчуваєте радість і умиротворення, значить, ви живете збалансованої життям або ведете себе відповідно до ваших цінностями, бажаннями і потребами.

Набагато легше повірити в хаотичність і несправедливість світу, а також в те, що ми отримуємо лише те, що нам дають. Легше тому, що так ми відмовляємося від відповідальності і, отже, контролю. Ставши жертвами, ми голосно кричимо про це в порожнечу, помилково вважаючи, що через відсутність нашої провини це автоматично не наша проблема. Люди з усталеним світоглядом жертви часто скаржаться не тільки заради залучення до себе уваги і симпатії, а й заради того, щоб переконати інших людей розв’язати цю проблему, показуючи світу, наскільки вона серйозна. Але життя влаштоване інакше, і тому такі люди постійно опиняються в одній і той же ситуації, знову і знову.

Є багато способів інтерпретації даного феномена. Однак найбільш популярним є закон відображення. Це один з 12 універсальних законів і заснований він на переконанні, що оскільки саме існування це енергетична матриця, котра наповнюється тим, що виробляє людина, то і все, що відбувається в нашому житті носить невипадковий характер: це спосіб випробувати себе.

«Якщо нам хочеться щось змінити в дитині, перш слід розібратися, чи не буде краще це щось змінити в нас самих» – Карл Густав Юнг

Ось що про це говорить Беверлі Бланкард:

«Закон відображення побудований на факті того, що все, що ми бачимо навколо себе, є дзеркальним відображенням нашого внутрішнього світу. Це один з найскладніших законів для людського розуміння і прийняття, оскільки ми звикли думати, що наші почуття щастя і злості викликані виключно іншими людьми або обставинами. Оскільки все навколо це вібрації, то ви самі притягує до себе ці зовнішні ситуації. Відповідно, дратівливий вас людина з’явилася у вашому житті лише тому, що зараз це ваша активна внутрішня вібрація, а сам він є дзеркальним відображенням усіх складових вашого внутрішнього світу ».

В цьому і полягає головна причина існування закону відображення: якщо ми не усвідомлюємо, що тримаємо в собі і підтримуємо частоту певної вібрації, то нам ніколи не змиритися з нею і не змінити цю частоту, щоб отримати від життя те, чого ми хочемо. Розуміння, що ми самі несемо відповідальність за свої життєві труднощі, це величезний дар, який несе в собі великий потенціал для здійснення змін.

Оскільки зворотна сторона розуміння того, що весь ваш життєвий досвід це питання вашого ж особистого вибору (будь то підсвідома прив’язаність, несвідоме поведінку, свідомі переконання або однакові вібрації), ви тим самим даруєте собі можливість знову вибирати. Ось що мають на увазі люди, коли говорять, що життя на 90% складається з того, як ви реагуєте, і на 10% з того, що відбувається навколо: підсумкове якість вашого життя залежить тільки від вас. Те, як ви думаєте, що відчуваєте і що робите кожен день набагато тісніше пов’язані з вашою здатністю контролювати, ніж ви могли думати раніше.

Один із способів використання закону відображення собі на користь – це будувати своє життя за принципом зворотного проектування. Визначте, де ви хочете бути через рік або п’ять, а потім розбийте кінцеву мету на щоденні, щотижневі та щомісячні подцели. Це допоможе вам стати більш свідомими в тому, що ви робите кожен день і як це співвідноситься з вашими планами на життя.

Різниця межу людьми, які взяли на себе відповідальність і контроль над своїм життям в свої руки, і тими, хто постійно відчуває занепокоєння, безпорадність і вважає себе жертвою обставин, полягає в співвідношенні внутрішнього і зовнішнього локусу контролю.

Джилліан Форнье пояснює локус контролю «рівнем впевненості людини у своїй владі над подіями, що відбуваються в його житті». Люди з внутрішнім локусом вірять, що несуть персональну відповідальність за свої успіхи, а тому повністю зосереджені на їх досягненні. А людина з зовнішнім локусом впевнений, що все, що відбувається знаходиться поза зоною його контролю, а тому, отже, немає ніякого сенсу намагатися.

Немає необхідності говорити, що результати досліджень незмінно показують один і той же: у людей з внутрішнім локусом контролю рівень психологічного комфорту набагато вище.

Розуміння того факту, що ви контролюєте більшу частину свого життя, ніж вам здається, засноване на усвідомленні, що те, що відбувається навколо вас не випадково. Те, як ви взаємодієте з людьми, як добре просувається по кар’єрних сходах, наскільки міцне у вас здоров’я, з якими людьми ви проводите більшу частину свого часу і т.д. – все це речі, на які ви впливаєте безпосередньо. Звичайно, є і деякі зовнішні чинники, здатні перешкодити або, навпаки, посприяти вашому прогресу. Але в кінцевому рахунку всю роботу робите саме ви.

Розуміння закону відображення переносить вас в водійське сидіння вашого життя. Він нагадує вам, що все, що вас дратує, турбує або приносить дискомфорт, відкриває перед вами можливості для зростання, змін і розвитку, наближаючи вас до життя, до якої ви прагнете.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України