Економіка

Тенденції на європейському ринку праці на найближчі роки

З новим світовим порядком, і наш спосіб життя змінюється швидше, ніж ми могли собі уявити. Хто міг подумати, що бізнес, який виживе в першому кварталі 2020 року, буде тільки тієї, діяльність якого може здійснюватися дистанційно? Це зміна, якого ми ніколи не очікували, і до якого багато компаній не були готові. Але зміни для того і потрібні, що компанії вчилися пристосовуватися до нової тенденції.

Тенденції на ринку праці швидко змінилися, і в той час як деякі можливості зникають, інші з’являються. Тепер вся справа в цінності. Ті, хто менш цінний для своїх компаній, втрачають роботу. Деякі вакансії вільні та мають потребу у кваліфікованих кадрах за даними Jobsora.com.

Минулого місяця Європа стала епіцентром пандемії коронавіруса, причому такі країни, як Великобританія, Франція, Іспанія та інші страждають від високої смертності. Це призвело до зупинки функціонування ринку праці. Скоротилася потреба у фізичній праці, і збільшилася потреба в інтелектуальній. Це каже лише про одне — майбутнє, якого ми чекали, тут.

Вплив пандемії на європейський ринок праці

Дослідження показують, що кілька мільйонів робочих місць знаходяться під загрозою, якщо карантин триватиме протягом кількох місяців. Насправді, дослідження було проведено для повідомлення про те, що близько п’ятої частини всіх працівників знаходяться під загрозою, це можна запобігти тільки в тому випадку, якщо припиниться карантин у Британії та інших європейських країнах. Це вказує на той факт, що деякі галузі економіки, які не розглядаються в якості предметів першої необхідності, можуть піти на дно.

Доброю новиною є те, що деякі люди адаптують свій набір навичок і досвіду, щоб брати на себе нову роботу або підробіток. Незважаючи на різку втрату робочих місць у деяких оптових, роздрібних, готельних і ресторанних компаніях, цифрова інфраструктура світу сприяє віддаленій роботі. Однак, незважаючи на ці зміни економіка все ще терпить поразку. Насправді, це просто говорити про важливість ринку праці. Робота важлива для росту і життєзабезпечення країни.

Крах на ринку праці є синонімом краху в економіці, і це вимагає еволюції в режимі реального часу в функціонуванні ринку праці. Для країн, які в основному проваджені трудовими ресурсами, локалізація призвела до втручання держави, щоб послабити тиск на родини. Але є межа того, як довго це може тривати.

Цей ефект в даний час завдає шкоди ринку праці, який робить акцент на кардинальних змінах у майбутньому. Не можна сказати, що ринок праці, ефективно розвивається в цей період, є базою для віддаленої роботи.

Світ змінився, з’єднання явився новий образ життя, з’єднання явився бізнес, починаються стартапи, а компанії працюють повністю віддалено. Ринок праці швидко змінюється, і багато хто, схоже, не усвідомлює цього факту. Це зміна, і ви, як людина, повинні бути готові.

Реалії робочих місць під час пандемії COVID-19

Зміни в режимі роботи незворотні. Ті, хто не готовий до цього зсуву, залишаться позаду, якщо не навчаться пристосовуватися до змін. Ця зміна відбувається в режимі реального часу, і дуже мало хто це помічають. Віддалена робота — це те, що об єднує кілька компаній.
Поки що ці зміни були не легкими, ми продовжуємо вивчати способи спрощення переходу на новий режим. Люди переробляють свої графіки, щоб відповідати новим умовам, з якими їм доводиться працювати. Спочатку це було важко пережити.

По правді кажучи, набір навичок, необхідний для отримання роботи в даний момент, відрізняється від того, що очікувалося. Тепер, щоб заробляти, вам потрібні основи комп’ютера, підключення до Інтернету, наявність цифрових пристроїв і т. д. Вам знадобляться навички програмування, знання програмного забезпечення, навички грамотного письма. Більшість з цих чинників не були необхідні. Проте одне можна сказати напевно: світ COVID і світ пост – COVID вимагають цих навичок.

Робочий процес компаній був полегшений завдяки наявності електронної пошти, платформ для відеоконференцій, чатів та іншого. Кілька компаній змирилися з тим, що вони не повернуться до роботи, коли пандемія COVID-19 закінчиться. Якщо компанії можуть працювати повністю віддалено в цей час, тоді немає необхідності орендувати або мати фізичне приміщення для проведення нарад. Інтернет-інфраструктура протягом року розвинулася до рівня, який може задовольнити ці потреби.

Ще одна серйозна зміна — це те, що 8-годинний робочий день буде скасовано. Це відбувається тому, що працівники постійно в мережі. Тепер це може мати і зворотну сторону, в тому, що легко втратити рахунок часу, відведеного на роботу. Тоді тягар відповідальності буде лежати на працівника, який повинен буде налаштувати систему, яка вписується в роботу, з сімейним часом, з особистим часом, дозвіллям і т. д. Межі повинні бути встановлені самою людиною, так як традиційних меж робочого часу більше немає. Це заважає працівникам підтримувати хорошу якість життя, а це значить, що настав час навчитися балансувати роботу зі звичним способом життя в абсолютно різних умовах. Що тепер за майбутнє роботи?

В останні роки було багато домислів про те, як буде виглядати робота в майбутньому, як роботи і інші автоматизовані системи замінять людей. Ці здогади пішли далі, щоб передбачати майбутнє команд, в яких буде більше спільної роботи, потребу в емоційному інтелекті, серед інших факторів, які відображають потребу в більш розумних людей на робочому місці. Всі ці домисли і прогнози, звичайно ж, не розглядали пандемію Covid-19 у перспективи. Пару місяців тому ніхто не міг повірити, що коли-небудь може статися спалах хвороби, яка поставити світ на коліна і призведе до повної ізоляції.

Хоча багато погодилися з тим, що це революція, і докази видно в тому, як ми в даний час працюємо, і як інші планують працювати після, але це все ще не встановлено на глобальному рівні. Яким б невизначеним було майбутнє зараз, деякі чинники та елементи обов’язково будуть впливати на те, як ми будемо працювати в майбутньому.

• Цифрова трансформація
Інтернет повинний стимулювати інновації та еволюцію. Науково-фантастичний світ, який ми завжди бачили по телевізору, обрушитися на нас швидше, ніж ми могли собі уявити. Цифрове перетворення світу обов’язково повинно бути прискорене. Інформація буде доступна всім і кожному. Це призведе до того, що робота буде виконуватися швидше і з більшою гнучкістю.

Крім того, у зв’язку з підвищеною увагою до порядку денного, немає необхідності в докладних презентаціях PowerPoint, що призводить до значного скорочення часу, що витрачається на ділові зустрічі.

• Різке скорочення числа менеджерів середньої ланки і консультантів.
Посередники й консультанти довгий час були є невід’ємною частиною традиційного способу роботи. Тим не менш, це обов’язково зміниться, оскільки ми рухаємося вперед у майбутнє. Потреба в менеджерах проектів та виконавчих помічниках буде менше, а ролі менеджерів зникнуть. Замість менеджерів все більше і більше організацій будуть приймати «лідерів».

• Скорочення кількості відряджень
Ділові поїздки завжди були притулком від офісної роботи, але це змінюється, так як спілкування між потенційними партнерами, інвесторами та колегами буде цифровим. Прямо зі своєї вітальні ви можете завоювати репутацію, поспілкуватися з інвесторами та партнерами з інших країн та отримати контракт. Ця революція чекає нас.

• Збільшення віддалених і позаштатних працівників
Неминучий різкий ріст числа людей, що працюють на дому. Компанії будуть прагнути до скорочення персоналу, на користь найму позаштатних працівників, якщо це необхідно. Крім того, більшість зайнятих повний робочий день повинні будуть також працювати на дому. Це новий світанок для віддаленої роботи.

Висновок
Зміни, які відбуваються з світом, настільки помітні, наскільки це можливо, навіть сліпі можуть це побачити. Однак важливо підготувати себе до майбутнього, яким б невизначеним воно не здавалось. Ви повинні бути знайомі з цифровими навичками та інструментами, щоб вижити в майбутньому, яке на нас лежить. Як тільки ви освоїте навички і будете готові приступити до роботи, почніть пошук віддаленої роботи в Європі на Jobsora.com.

За матеріалами:https://at.jobsora.com/
Фото:https://ru.jobsora.com/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України