Політика

Навіщо Путіну Україна: Financial Times повідомив свою версію

Путін неодноразово скаржився, а нещодавно відкрито заявив, що Росія зіткнулася зі “складними демографічними викликами”. Мабуть, він не розуміє, що розв’язана ним війна лише посилює кризовий стан росіян у своїй країні.

А ось що він вважає, у статті пише Financial Times.

За даними ООН, населення Росії становило 145 мільйонів у 2021 році, порівняно зі 149 мільйонами у 1994 році. І це незважаючи на те, що за останні роки до Росії переселилися мільйони мігрантів із країн Центральної Азії. І події останніх лише посилюють цю тенденцію.

Так, згідно з дослідженням медичного журналу The Lancet за 2022 рік, надмірна смертність — кількість смертей понад історичне середнє значення — у Росії під час пандемії коронавірусу склала близько 1,1 мільйона. Вторгнення в Україну, за оцінками Пентагону, лише 2022 року коштувало Росії 120 000 солдатських життів. Ще сотні тисяч росіян залишили країну через війну.

Володимир Путін добре розуміє масштаб демографічної проблеми та намагається вживати певних заходів. Через півроку після повномасштабного вторгнення в Україну він підписав указ про відновлення радянської нагороди “Мати-героїня”, якою нагороджували жінок, які народили та виховали 10 і більше дітей. Однією з перших лауреаток цієї нагороди стала Медні Кадирова, дружина чеченського “президента” Рамзана Кадирова.

А менше двох тижнів тому Путін підписав черговий указ про оголошення 2024 року “роком сім’ї” в Росії. У своїх публічних промовах останніх років російський диктатор дедалі активніше педалює тему сім’ї, згадуючи зокрема про те, як було чудово колись, коли жінки народжували по 10 дітей за своє життя.

“Путін одержимий цією демографічною проблемою. На його думку, могутність країни пов’язана з чисельністю її населення. Чим більше населення, тим потужніша держава”, – пояснює французький демограф Лоран Шалар.

Financial Times зазначає, що оголошена Путіним анексія українських територій, де до війни проживало близько 8,6 мільйона осіб, може бути спробою збільшити демографічний потенціал Росії. Викрадення та індоктринація тисяч українських дітей також є частиною цієї стратегії.

Але на цьому ще не все. У самій Росії зараз набирає обертів напіврелігійна кампанія за обмеження абортів. Хоча соціологи вже довели, що прямого зв’язку між забороною абортів та рівнем народжуваності у сучасному світі не існує. Тому загалом усі ці ініціативи Кремля дають скоріше зворотний ефект.

“Пандемія Covid-19 і “спеціальна військова операція” створили фон надзвичайної невизначеності щодо майбутнього. Мілітаризація життя в Росії також не спонукає людей поповнювати сім’ї (…) Ми бачимо феномен, з яким Росія стикалася багато разів – хвиля за хвилею воєн та репресій , які виснажують людські ресурси”, – каже експерт “Фонду Карнегі за міжнародний світ” Андрій Колесников.

Нагадаємо, у Кремлі розраховують витримати затяжну війну ще років на 2-3 чи навіть на 10-15 років. Путін хоче і практично впевнений, що в нього вийде розділити Україну за “корейським сценарієм”.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України