Війна РФ проти України

Забирати мобільні телефони у солдатів на блокпостах поки не варто – Бутусов

У високих кабінтеах розглядається ініціатива щодо заборони солдатам користуватися мобільними телефонами на лінії бойових дій, зокрема, на блок-постах. Запитали мою думку.

Так от, я проти забирати телефони на блок-постах. Культура користування радіозв’язком і телефонами – безпосередньо залежить від кваліфікації військовослужбовців і від командирів. В наших професійних спецпідрозділах при виході на передову телефони і так всі відключають. Але вимагати щось забирати у підрозділів, які складаються з мобілізованих на блок-постах я не стану.

Забирати телефони – це має бути виключно за  рішенням командира підрозділу.

Тому що у нас на передовій слабо підготовлений особовий склад. Тому що немає у нас стільки хороших офіцерів і сержантів, щоб натаскувати “партизан”. Тому що маса проблем в організації бойових дій – слабке постачання, управління, виховна робота. Зарплати мізерні. Генштаб не приділяє ніякої серйозної уваги комплектуванню військ.

Я сам багато і довго лаяв війська за застосування мобільних телефонів. В ході маневрених бойових дій це дійсно була біда, страшна біда.

Але зараз фронт статичний. Холода. Війна йде на окремих ділянках фронту з низькою інтенсивністю. І обстановка змінилася. Тому мобільний телеофн на передовій для більшості солдат – це служба логістики, це замполіт, це зняття стресів, це захист від горілки і самоволки, це оберіг від поганих думок. Не можна позбавляти солдатів телефонів.

Фахівці з безпеки правильно кажуть, що противник отримує великий обсяг інформації з мобільних телефонів. Це правда. Але якщо ми подивимося на будь-яке оточення, куди заганяв Муженко українські війська, той же 32-й блок-пост, то саме завдяки мобільникам українські воїни трималися до кінця, бо інакше вони могли б порахувати себе абсолютно покинутими бездарним командуванням.

А безпека військ страждає насамперед від вільного пересування цивільних осіб в Донбасі. Це більш важливе джерело інформації про стан блок-постів. Ось це я б і заборонив.

Враховуючи стан військ, наказ про заборону мобільініков просто не буде виконаний. Солдати не гірше генералів розуміють шкоду від мобільників, але телеофни на блок-постах – предмет першої необхідності, це зараз об’єктивно.

Держава зобов’язана забезпечити всіх військовослужбовців провідниковим зв’язком і захищеним мобільним зв’язком. Це буде єдина можлива технологія підвищення скритності дій на блок-постах.

Дописувач: Юрий БУТУСОВ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.