За завдання шкоди постаменту вождя держава, яка сама спровокувала, засудила націоналістів до позбавлення волі.

П’ятьох представників націоналістичних організацій, які 30 червня 2009 року відбили ніс та кисть правої руки у пам’ятника Леніну в Києві, Шевченківський районний суд столиці визнав винними. Миколу Коханівського за завдання шкоди постаменту вождя засудили до трьох років обмеження волі із відтермінуванням два роки, решту — Олександра Задорожного, Андрія Тарасенка, Богдана Франта та Івана Срібного — до двох років обмеження волі з відтермінуванням два роки. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на прес-службу ВО «Свобода». Усі засуджені оскаржуватимуть вирок у Апеляційному суді.

ЗА ІРОНІЄЮ ДОЛІ ЗАРАЗ ЛЕНІН, ЯКОМУ ВІДНОВИЛИ НІС, КРАСУЄТЬСЯ НА ФОНІ ПЛАКАТУ


Не секрет, що сьогодні пам’ятник Леніну стоїть чи не в кожному районному центрі, а вулиць та проспектів, названих на честь «вождів революції» чи знаменних дат в історії СРСР, — не злічити. Засилля радянських топонімів — одне зі свідчень того, що Україна досі не розпрощатися зі своїм комуністичним минулим, що процес очищення не відбувся. Утім, далеко не всі залишаються в парадигмі посткомуністичного світу. А тому природно, що для патріотично налаштованої молоді наявність у своєму рідному місті пам’ятників тим, з чиєї вини відбувалося винищення українців, — абсолютно неприпустима.

Умберто Еко писав, що єресь — це спроба досягти власними силами того, що обіцяно Божими святими, тоді як варто було б просто терпеливо очікувати на реалізацію обіцяного. У цей контекст вписується ситуація із засудженими націоналістами. Держава, яка повинна була б, але не потурбувалася про те, щоб прибрати образливу символіку з простору українських міст, фактично спровокувала молодь на «хуліганські дії», за які сама ж потім їх і засудила.

Звісно, історію не можна вихолощувати. Але чому б не створити історичний парк і законсервувати там пам’ятки радянської доби — таке собі місто ідентичних ленінів, щорсів, серпів та молотів. Як артефакти минулого, вони мають право на існування, але існування такого, яке не впливало б на духовне здоров’я суспільства.

До речі, за іронією долі зараз Ленін, якому відновили ніс, красується на фоні плакату, де крупним планом зображена мордочка — то й же ніс — полярного ведмедя. Цікаво, цей факт «фани» комунізму не сприймуть як образу вождеві? А до цього постамент можна було спостерігати на фоні дівчини, яка рекламувала чергові блага буржуазного життя. Одним словом, суцільний каламбур. Мабуть, щось таки справді пора відіслати в історичний музей.
Вікторія СКУБА, «День»

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh