Cтворювати заповідні території в Україні більше нікому

Екологи заявляють, що в Україні більше не можна створити заповідні території. Вони звернулися до Януковича та Верховної Ради України з проханням у короткий час вирішити виявлену законодавчу колізію.

Такий стан справ повністю зупиняє та виключає процеси розвитку мережі природно-заповідного фонду


Зокрема, до вищевказаного висновку дійшли експерти Національного екологічного центру України (НЕЦУ), дослідивши наслідки адміністративної реформи в Україні. Захисники природи нагадали, що адміністративна реформа насамперед ліквідувала Державну службу заповідної справи України, яка була головним органом, відповідальним за створення заповідних територій.

Згодом були ліквідовані територіальні органи Міністерства екології та природних ресурсів. Разом з тим, незважаючи на ліквідацію територіальних органів Мінприроди, згідно закону “Про природно-заповідний фонд України”, створенням заповідних територій можуть займатися тільки ці, вже скасовані органи. Таким чином створювати заповідні території в Україні більше нікому.

Створенням заповідників і національних природних парків повинні займатися також Мінприроди України і президент. Однак, жоден з восьми проектів указів президента, підготовлених до Мінприроди за останні роки, не був підписаний Януковичем. Таким чином, сьогодні немає ніякої можливості створювати заповідні території

(ПЗФ) в Україні. Наявні 7600 територій ПЗФ складають лише 7% площі України при тому, що законодавство визначає необхідність створення 10,4% до 2015 року.

Людмила Соломчак.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh