Авторські статтіТехно

Вчені створили технологію невидимості об’єктів

Військово-промислові комплекси більшості розвинених країн вже не одне десятиліття займаються розробками в області тотальної маскування військової техніки, а особливо бойових літаків, які недоступні для реєстрації радаром ППО.

Іспанські вчені нікого значний крок у цьому напрямку і витворили технологію невидимості об’єктів. Можна сказати, що дослідники працювали «за принципом молі», яка в процесі еволюції стала невидимою для ультразвукових сигналів кажанів. Вчені запропонували метод наповнення деталей і вузлів військової техніки матеріалом, який завдяки плазмовим властивостями не дає об’єктів відкидати тінь, поглинаючи фотони світла в повному обсязі.

Потрібно зауважити, що метод плазмового маскування на даному етапі застосуємо лише до мікроскопічних об’єктів, які не перевищують довжину спрямованої світлової хвилі. Однак, на думку експертів, за розробленою іспанськими вченими технологією велике практичне майбутнє. Ідея продовжує розвиватися й удосконалюватися. Дослідники шукають нові гомогенні та ізотропні матеріали для наповнення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України