Папа до волонтерів: Світ потребує свідків доброти

Зустрічаючись з волонтерами зі Сардинії, Святіший Отець наголосив на важливості об’єднання зусиль на служінні потребуючим

«Служіння солідарного волонтерства – це рішення, яке робить нас вільними та відкритими на потреби ближнього», – сказав Папа Франциск, зустрічаючись у п’ятницю, 30 листопада 2018 р., з представниками «Центру Волонертства Солідарної Сардинії», який згуртовує різні волонтерські об’єднання цього острівного італійського регіону, з нагоди його 20-річчя.

Відкритість на ширші горизонти

Глава Католицької Церкви подякував волонтерам за всю їхню діяльність на користь найслабших верств населення Сардинії, зосереджуючись при цьому також і на деяких найбідніших країнах світу.

«Це слід підкреслити, бо це знак того, що ви не залишаєтеся в ізоляції та, незважаючи на великі потреби в своєму домі, відкриваєте горизонти своєї солідарності», – сказав він, вказуючи теж на важливість об’єднання зусиль різних волонтерських організацій, завдяки чому служіння стає ефективнішим, а також на важливість співпраці з інституційними осередками території.

Не втрачати людяного виміру

«Культура солідарності та безкорисливості є характерною ознакою волонтерства та робить конкретний внесок у будування братерського суспільства, в центрі якого – людська особа», – зазначив Святіший Отець, звернувши увагу на те, що ця культура черпає натхнення з християнського коріння, тобто, «любові до Бога та ближнього».

«Завдяки цим євангельським “живильним сокам”, допомога зберігає свій людяний вимір та не знеособлюється. Саме тому ви, волонтери, – сказав Папа, – не займаєтесь доповненням соціального служіння, але робите внесок у творення людяного та християнського обличчя нашого суспільства».

Пробуджувати суспільну чутливість

За словами Святішого Отця, солідарне волонтерське служіння – це вибір, який «вчиняє вільними та відкритими на потреби ближнього, на вимоги справедливості, на захист життя та збереження створіння». Тому він заохотив слухачів «пробуджувати в громадській думці необхідність дбати про спільне добро й підтримувати слабких та убогих».

«Сьогодні існує велика потреба в свідках доброти, лагідності та безкорисливої любові. Існує потреба у витривалих людях, які долають труднощі в дусі єдності, ставлячи в основі всього остаточну мету – служіння ближньому», – сказав Папа.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh