Авторські статті

За останніми даними соціології в Раду проходить чотири партії – “Слуга”, “Оппоблок”, “ЕС” “Батьківщина”

Решта суттєво недобирають. Навіть Голос, при всій сумі нових осіб і потужного фронтмена. Соціологію можна не любити, їй можна не довіряти, можна ставитися до неї скептично. Але це не скасовує її результатів, отриманих абсолютно науковим шляхом.

Все б нічого, але саме в цей період всі партії вийшли на так зване “соціологічне плато”. Це означає, що нинішній результат є дуже близьким до того, що в результаті буде на виборах. Плюс-мінус несуттєві коливання.

А голоси, які наберуть ті хто не пройшов – будуть пропорційно розподілені між тими хто пройшов. Що це означає? Що більшість з голосів, які виборці віддали за парті, що не пройшли “мінімалку” – відійдуть до лідерів. Тобто “Слуги” і “Опоблоку”.

Що це означає?

Це означає, що, наприклад, прихильник “Голоса”, якому в страшному сні не уперся курс “Зе” і старої банди регіоналів – подарує їм 60,3% від свого голосу. В результаті законного і пропроційного перерозподілу голосів, які віддані за тих, хто залишився за прохідною рисою.

А голоси – це кількість місць в парламенті.

Зворушливо, правда?

Ой, а що робити?

Так, власне, все просто. Або заплющити очі, і продовжувати сподіватися на перемогу, яку принесе диво. Або подивитися в очі реальності, і прагматично подумати, кому з прохідних партій -кандидатів віддати голос при такому розкладі.

Так, доведеться думати. Так, доведеться вирішувати. Так, доведеться з чимось змиритися. Але, якщо думати не про “біле пальто”, а про реальну ситуацію – це необхідність.

Або ви просто знімете з себе відповідальність. І зробите щедрий подарунок дуже несподіваним для вас силам. Наприклад, те, що прихильник того ж “Голоса” заведе в Раду на 11,8% таврованого регіонала – буде викликати у мене…здивування (і тим, що на 48,5% “нового слугу” – теж не менше).

Так що визначай… тесь. Або вірте в диво.

Гліб Бабіч

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України