За останніми даними соціології в Раду проходить чотири партії – “Слуга”, “Оппоблок”, “ЕС” “Батьківщина”

Решта суттєво недобирають. Навіть Голос, при всій сумі нових осіб і потужного фронтмена. Соціологію можна не любити, їй можна не довіряти, можна ставитися до неї скептично. Але це не скасовує її результатів, отриманих абсолютно науковим шляхом.

Все б нічого, але саме в цей період всі партії вийшли на так зване “соціологічне плато”. Це означає, що нинішній результат є дуже близьким до того, що в результаті буде на виборах. Плюс-мінус несуттєві коливання.

А голоси, які наберуть ті хто не пройшов – будуть пропорційно розподілені між тими хто пройшов. Що це означає? Що більшість з голосів, які виборці віддали за парті, що не пройшли “мінімалку” – відійдуть до лідерів. Тобто “Слуги” і “Опоблоку”.

Що це означає?

Це означає, що, наприклад, прихильник “Голоса”, якому в страшному сні не уперся курс “Зе” і старої банди регіоналів – подарує їм 60,3% від свого голосу. В результаті законного і пропроційного перерозподілу голосів, які віддані за тих, хто залишився за прохідною рисою.

А голоси – це кількість місць в парламенті.

Зворушливо, правда?

Ой, а що робити?

Так, власне, все просто. Або заплющити очі, і продовжувати сподіватися на перемогу, яку принесе диво. Або подивитися в очі реальності, і прагматично подумати, кому з прохідних партій -кандидатів віддати голос при такому розкладі.

Так, доведеться думати. Так, доведеться вирішувати. Так, доведеться з чимось змиритися. Але, якщо думати не про “біле пальто”, а про реальну ситуацію – це необхідність.

Або ви просто знімете з себе відповідальність. І зробите щедрий подарунок дуже несподіваним для вас силам. Наприклад, те, що прихильник того ж “Голоса” заведе в Раду на 11,8% таврованого регіонала – буде викликати у мене…здивування (і тим, що на 48,5% “нового слугу” – теж не менше).

Так що визначай… тесь. Або вірте в диво.

Гліб Бабіч

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh