Спортзал? Ні, сауна! – Баня створює той же ефект, що і заняття спортом

Спостерігаючи за відвідувачами вчені встановили, що їх кров’яний тиск спочатку підвищується, а потім падає.

Такі висновки змогли зробити після проведення експерименту, що складається з двох частин, у якому брали участь 19 добровольців.

Перша частина експерименту полягала у відвідуванні сауни протягом 25 хвилин. У кожного з випробуваних вимірювали кров’яний та артеріальний тиск, а також пульс під час процедури і після. Згідно з отриманими результатами, рівень артеріального тиску у більшості добровольців спочатку дещо перевищував норму, а незабаром після виходу з сауни ставав нижче, ніж був.

Вчені кажуть, що вплив сауни протилежно ефекту відпочинку після неї. Таким чином, відвідування лазні можна легко порівняти з не дуже інтенсивним заняттям спортом або невеликий пробіжкою. Дослідники також додають, що людям із зниженим кров’яним тиском слід уникати впливу сауни.

Щоб підтвердити отримані в першій частині експерименту результати, вчені спорядили добровольців велосипедним крокоміром. Це лише довело правоту дослідників.

Так що, якщо не хочеться вставати з ранку на пробіжку або після роботи їхати в спортзал, завжди можна піти попаритися в сауну. А якщо запитають «спортзал?», можна сміливо відповідати «ні, сауна!». Але не занадто часто, краще всього буде чергувати сауну і традиційні заняття спортом, адже благотворного впливу на вагу все ж чекати не варто: калорії сауна не спалює.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh