Право

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав коригувальник фсб, який хотів знеструмити п’ять областей України

Завдяки доказовій базі Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один агент фсб, який наводив російські ракети на ключові енергооб’єкти України.

У зоні його особливої уваги були основні електропідстанції на території Харківської, Сумської, Полтавської, Донецької та Луганської областей.

Також зловмисник збирав відомості про наслідки ворожих ударів по енергетичній інфраструктурі нашої держави.

Передусім він намагався дізнатися інформацію про рівень ушкоджень і технологічні спроможності цих об’єктів.

Розвіддані потрібні були агресору для підготовки нових та проведення повторних ракетних ударів для повного знеструмлення 5 областей України.

У червні 2023 року військові контррозвідники СБУ у Харкові затримали російського агента «на гарячому» під час виконання ним ворожого завдання.

За матеріалами Служби безпеки суд призначив йому 15 років тюрми.

Як встановило слідство, зловмисником виявився посадовець місцевого підрозділу компанії Укренерго, який очолював групу з оптимізації та розрахунку втрат електроенергії.

Встановлено, що російська спецслужба завербувала його ще до початку повномасштабного вторгнення рф, а наприкінці лютого 2022 року – визначила йому розвідзавдання.

Отриману інформацію зрадник дистанційно передавав до фсб через «зв’язкового», який перебував у тимчасово окупованому місті Щастя на Луганщині. Для комунікації використовували анонімний чат у месенджері.

На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно з ДВКР СБУ за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Служба безпеки України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України