Право

За клопотаннями прокуратури АР Крим накладено арешти на 65 літаків-порушників порядку в’їзду та виїзду з окупованого півострова

За процесуального керівництва прокуратури АР Крим Головне управління СБУ в АР Крим (з дислокацією в м. Херсон) здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами порушення службовими особами іноземних авіакомпаній правил міжнародних польотів і порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (ст.334, ч. 2 ст.332-1 КК України).

З березня 2014 року Україна закрила повітряний простір над окупованим півостровом Крим у зв’язку з неможливістю здійснювати нагляд за безпекою польотів при організації повітряного руху. Офіційно припинено функціонування всіх аеропортів окупованого півострова.

Незважаючи на це, наразі встановлено близько 40 російських авіакомпаній, які здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до Криму, порушуючи міжнародні правила польотів та законодавство України.

У зв’язку з цим, прокуратура Автономної Республіки Крим спільно з ГУ СБУ в АР Крим звернулась до суду з клопотаннями про накладення арешту на літаки деяких російських авіакомпаній, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів та правила міжнародних польотів. Наразі арештовано 65 повітряних суден-порушників.

Прес-служба прокуратури України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України