Духовне

«Проводирем Церкви від апостольських часів і до сьогодні є наступник апостола Петра – Папа Римський», – владика Степан Меньок

«Наріжним каменем і Головою Церкви є Христос. Проводирем Церкви і її видимим головою від апостольських часів і аж до сьогодні є наступник апостола Петра – Папа Римський. І навіть всі сили пекельні не можуть знищити Церкви, не зможуть ніколи стерти на порох її наріжний камінь – Христа, бо на кого він упаде, того розчавить…».

«Проводирем Церкви від апостольських часів і до сьогодні є наступник апостола Петра – Папа Римський», – владика Степан Меньок

Про це говорив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, у своїй проповіді у тринадцяту неділю по Зісланні Святого Духа під час Божественної Літургії в храмі Святого Володимира в місті Запоріжжі.

Із єпископом співслужив протоієрей Андрій Бухвак, настоятель храму та директор БО БФ «Карітас-Запоріжжя».

Роздумуючи над євангельською притчею про виноградник, владика Степан пригадав вірним молитву, що її виголошує архиєрей на початку Божественної Літургії, благословляючи свічками: «Господи, Господи, поглянь із неба, подивися і навідайся у виноградник цей, що його насадила правиця Твоя, Господи, і нехай буде рука Твоя на Сині Чоловічому, якого Ти для себе укріпив» – та зазначив, що цією молитвою ми просимо в Бога благословення для наших громад, адже виноградником є Церква Христова, а Син Чоловічий – це сам Господь Ісус Христос.

Архипастир також нагадав слова святого папи Івана Павла ІІ з енцикліки «Redemptoris missio»: «І ще більше спонукує мене проголосити про необхідність місійної євангелізації те, що сучасний світ, який досягнув (в деяких ділянках) безсумнівних успіхів, але одночасно, здається, втратив сенс вищих цінностей і свого існування як такого», зауваживши, що цими словами папа описав плачевний духовний стан Європи, яка перебуває під загрозою секуляризації.

Наприкінці проповіді владика Степан закликав усіх присутніх поставити самим собі запитання:

– За чим прийшов господар до тих, хто працював у винограднику? За плодами.

– А що то за плоди у християнському розумінні? Це наші добрі діла й чесноти.

– І що було б з нами, якби цей господар зараз зажадав від нас скласти Йому звіт про наше прожите життя?..

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України