«Проводирем Церкви від апостольських часів і до сьогодні є наступник апостола Петра – Папа Римський», – владика Степан Меньок

«Наріжним каменем і Головою Церкви є Христос. Проводирем Церкви і її видимим головою від апостольських часів і аж до сьогодні є наступник апостола Петра – Папа Римський. І навіть всі сили пекельні не можуть знищити Церкви, не зможуть ніколи стерти на порох її наріжний камінь – Христа, бо на кого він упаде, того розчавить…».

Про це говорив владика Степан Меньок, екзарх Донецький, у своїй проповіді у тринадцяту неділю по Зісланні Святого Духа під час Божественної Літургії в храмі Святого Володимира в місті Запоріжжі.

Із єпископом співслужив протоієрей Андрій Бухвак, настоятель храму та директор БО БФ «Карітас-Запоріжжя».

Роздумуючи над євангельською притчею про виноградник, владика Степан пригадав вірним молитву, що її виголошує архиєрей на початку Божественної Літургії, благословляючи свічками: «Господи, Господи, поглянь із неба, подивися і навідайся у виноградник цей, що його насадила правиця Твоя, Господи, і нехай буде рука Твоя на Сині Чоловічому, якого Ти для себе укріпив» – та зазначив, що цією молитвою ми просимо в Бога благословення для наших громад, адже виноградником є Церква Христова, а Син Чоловічий – це сам Господь Ісус Христос.

Архипастир також нагадав слова святого папи Івана Павла ІІ з енцикліки «Redemptoris missio»: «І ще більше спонукує мене проголосити про необхідність місійної євангелізації те, що сучасний світ, який досягнув (в деяких ділянках) безсумнівних успіхів, але одночасно, здається, втратив сенс вищих цінностей і свого існування як такого», зауваживши, що цими словами папа описав плачевний духовний стан Європи, яка перебуває під загрозою секуляризації.

Наприкінці проповіді владика Степан закликав усіх присутніх поставити самим собі запитання:

– За чим прийшов господар до тих, хто працював у винограднику? За плодами.

– А що то за плоди у християнському розумінні? Це наші добрі діла й чесноти.

– І що було б з нами, якби цей господар зараз зажадав від нас скласти Йому звіт про наше прожите життя?..

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh