Авторські статті

За час Революції гідности психологічно змінилася свідомість українців

8 лютого 2014 року народний депутат Олег Гелевей взяв участь у народному вічі в містах Миронівка та Біла Церква Київської области. До громадян звернулися також голова Київської обласної організації ВО “Свобода” Олександр Марченко, активісти громадської організації “Всеукраїнське об’єднання “Майдан”. Під час виступів свободівці наголосили, що ось уже більше двох місяців триває мирний протест українців на Майдані проти режиму Януковича, який позбавляє народ права бути вільними людьми і жити в правовій европейській державі. Але український народ не зламати. “За час Революції гідности ми стали иншими, психологічно змінилась свідомість українців. І зараз ми переходимо в надзвичайно важливу фазу нашої боротьби, бо загроза з боку Кремля стає дуже відчутною – Росія активно починає включатися в спроби розвалу України”, – підкреслив Олег Гелевей.

Парламентар наголосив, що відповідальність за смерті, каліцтва, поламані долі лежить на тих, хто розв’язав протистояння, на тих, хто роздмухує вогонь громадянської війни – на чинному режимові Януковича. Свободівець закликав ушанувати пам’ять про вбитих Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського, Юрія Вербицького, Романа Сеника, Богдана Калиняка хвилиною мовчання.

“Зараз в країні є протистояння не між українцями Сходу і Заходу, не між україномовними чи російськомовними – є протистояння громадян і злочинної влади. І режим, який підпирає Москва, зацікавлений розпочати в країні громадянську війну. Незважаючи на певні поступки, продовжуються репресії та переслідування активістів Майдану загалом і членів ВО “Свобода” зокрема. Затримано очільників та активістів обласних організацій ВО “Свобода” в Дніпропетровську, Кіровограді, Черкасах, Хмельницькому, Житомирщині та багатьох обласних центрах.

Кремль прагне скористатися з нинішньої ситуації в Україні, аби розчленувати і розділити нашу державу. Ми вже зараз перебуваємо перед загрозою втрати територіяльної цілісности й державного суверенітету. Тому треба негайно зупинити спроби створення п’ятої колони, яка нині готується розв’язати громадянське протистояння в українському суспільстві”, – підкреслив Олег Гелевей.

Свободівець також поінформував громаду про події минулого пленарного тижня в парламенті. “Аби зупинити нагнітання небезпечної ситуації в країні і, по суті, врятувати українську державу, слід негайно провести конституційну реформу, внести зміни до закону про декриміналізацію, скасувавши будь-які умови щодо звільнення затриманих учасників акцій протесту. Ситуація цього тижня в парламенті – це свідчення того, що так звана більшість намагається затягувати час до моменту повернення Януковича з Росії і, очевидно, проведення ним певних консультацій з господарем Кремля. Опозиція не реєструє законодавчих ініціятив у парламенті щодо конституційної реформи, тому що ці документи мають з’явиться лише після того, як буде отримано гарантії від “більшости”, що вона голосуватиме за відповідні ініціятиви. Нині є кілька варіянтів вирішення проблеми конституційної реформи: за допомогою закону № 4180, який був ухвалений у першому читанні ще в четвертому скликанні, пакет документів із правками Венеціянської комісії був запропонований Партії регіонів; це законопроєкт, поданий Русланом Князевичем, щодо створення правових можливостей для Конституційного Суду виправити свою ж помилку про скасування конституційної реформи 2004 року чи розпочати конституційні зміни, ухваливши так звану Конституційну угоду. Така угода діяла до затвердження Конституції 1996 року і у ній можна передбачити розподіл повноважень між президентом, урядом і парламентом. Опозиція налаштована рішуче, аби знайти вихід із кризової ситуації. Для так званої більшости потрібна лише політична воля і, вочевидь, сигнал із Банкової. Бездіяльність Верховної Ради породить лише нові протистояння на вулицях”, – наголосив свободівець-народний депутат.

На завершення громада Миронівки ухвалила резолюцію щодо скликання позачергових сесій міської та районної рад, підтримала вимоги Майдану про притягнення до кримінальної відповідальности очільників Міністерства внутрішніх справ та дії опозиції щодо повного перезавантаження влади.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України