Економіка

З супутником «Січ-2-1» не вдалося встановити сталого зв’язку – КБ «Південне»

Із запущеним на орбіту 13 січня українським супутником «Січ-2-1» не вдалося встановити сталого зв’язку

Про це повідомляє прес-служба ДП «КБ «Південне».

За даними бюро, після відділення космічного апарату з ним було встановлено зв’язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури.

«Ряд зовнішніх факторів, пов’язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв’язок із космічним апаратом під час найважливіших перших сеансів та забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під малим кутом. Поєднання цих факторів спричинило негативний вплив на енергетичний баланс апарату», – сказано в повідомленні.

Закладені на етапі розробки та створення космічного апарату інженерні рішення та алгоритми роботи дозволили «Січ-2-1» провести самостійне перезавантаження та відновити працездатність в енергозберігаючому режимі

Нагадаємо

Ми раніше повідомляои про те, що Український центр управління польотами супутників встановив стійкий зв’язок із космічним апаратом “Січ-2-30” : “Зв’язок із нашим супутником встановлений. Він працює відповідно до програми, яка в нього закладена і ми сподіваємося, що льотно-конструкторські випробування ми пройдемо так само, як ми пройшли наземні відпрацювання і зможемо здати цей супутник для експлуатації для нашої України”, – зазначив він.

За результатами наступних сеансів зв’язку відмови бортової апаратури не виявлено.

«Моделювання динаміки руху космічного апарату по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів (взаємодії космічного апарату з магнітним полем Землі, гравітаційних та аеродинамічних впливів) свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове становище стане сприятливим для накопичення електроенергії. до штатної», – додали до бюро.

Фахівці Національного центру управління та випробувань космічних засобів разом із спеціалістами КБ «Південне» забезпечують зв’язок із космічним апаратом та аналізують телеметричну інформацію, готуючись до продовження льотних випробувань.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України