Економіка

США та ЄС виступили за забезпечення енергетичної залежності України

США та Європейський Союз спільно виступили за забезпечення енергетичної незалежності України

Про це йдеться у спільній заяві президента США Джо Байдена та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляйєн, оприлюдненій Білим домом, повідомляє «УНІАН».

Президенти США та Єврокомісії заявляють, що спільно віддані енергетичній безпеці Європи та стійкості, а також прискоренню глобального переходу до екологічно чистої енергетики.

«Ми також поділяємо мету забезпечення енергетичної безпеки України та поступової інтеграції України з газовим та електроенергетичним ринками ЄС», – наголошується у заяві.

«Сполучені Штати та ЄС спільно працюють над безперебійними, достатніми та своєчасними поставками природного газу до ЄС з диверсифікованих джерел у всьому світі, щоб уникнути перебоїв у поставках, включаючи ті, які можуть бути результатом подальшого російського вторгнення в Україну», – йдеться у заяві.

Нагадаємо: Металурги просять Зеленського ініціювати переговори зі США щодо заміни сталевого мита на тарифні квоти в рамках надання економічної допомоги

При цьому зазначається, що США є найбільшим постачальником зрідженого природного газу (LNG) в ЄС.

«Ми співпрацюємо з урядами та ринковими операторами щодо постачання додаткових обсягів природного газу до Європи з диверсифікованих джерел у всьому світі. Зріджений природний газ у короткій перспективі може посилити безпеку постачання тоді, коли ми продовжуємо забезпечувати перехід до нульового рівня викидів. Європейська комісія працюватиме над збільшенням відкритості та використання LNG-терміналів у ЄС», – йдеться у заяві.

Також висловлюється намір тісно співпрацювати з країнами-членами ЄС над постачанням зрідженого природного газу для безпеки постачання та планування у разі надзвичайних ситуацій.

«У більш широкому плані ми закликаємо всі головні країни-виробники енергії приєднатися до нас для того, щоб забезпечити, що світові енергетичні ринки будуть стабільними і добре забезпеченими», – сказано в заяві.

При цьому наголошується, що відповідна робота вже розпочалася та буде представлена ​​на зустрічі енергетичної ради США-ЄС 7 лютого.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України