Економіка

З початку повномасштабного вторгнення Україна експортувала 29 мільйонів тонн аграрної продукції

Перша логістична компанія

29,1 млн тонн зернових, зернобобових, олійних культур і продуктів їх переробки перетнуло український кордон від початку повномасштабного вторгнення росії.

Про це передає Голос українською з посиланням на повідомлення Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Загальний тоннаж відправок пшениці складає 6,3 млн тонн, кукурудзи – 11,1 млн тонн. Поставки обидвох культур за першу частину листопада вперше відрізняються в сторону збільшення пшениці: її вивезено 829 тис. тонн, а кукурудзи – 774 тис. тонн відповідно. На середину минулого місяця цих зернових культур було відправлено більше, об’єм кожної становив понад 1 млн тонн.

З початку повномасштабного вторгнення Україна експортувала 29 млн тонн аграрної продукції

Третю позицію по відправках у листопаді і в цілому займає олія соняшникова – 307 тис. тонн, це більше на 42 тис. тонн, а ніж було в середині жовтня. Загалом за період війни до інших країн відвантажено 2,6 млн тонн олії.

З початку повномасштабного вторгнення Україна експортувала 29 млн тонн аграрної продукції

Така ж тенденція у сторону збільшення спостерігається і у поставка соєвих бобів: 199 тис. тонн за першу половину цього місяця проти 118 тис. тонн за половину жовтня. Загальний тоннаж соєвих бобів за 8,5 місяців становить 1,2 млн тонн.

З початку повномасштабного вторгнення Україна експортувала 29 млн тонн аграрної продукції

Зросли на 34 тис. тонн обсяги відправок насіння соняшнику, за 16 днів листопада кордон перетнуло 186 тис. тонн. Усього за період війни направлено 2,2 млн тонн.

Натомість понад у два рази зменшилися поставки ріпаку: 183 тис. тонн за 15 днів листопада проти 341 тис. тонн за 16 днів жовтня. У загальному підрахунку відвантажень за час війни, ріпак посідає 4-те місце серед усіх культур й складає 2,6 млн тонн насіння.

З початку повномасштабного вторгнення Україна експортувала 29 млн тонн аграрної продукції

Ріпак

На 84 тис. тонн зменшилися поставки шротів, за два тижні листопада їх поїхало 173 тис. тонн. Натомість об’єм відправлень ячменю у листопаді фактично не змінився й складає 166 тис. тонн.

Загальна картина обсягу агропродукції, який вже перетнув кордон України у відсотках за першу половину листопада, така: 29,33% займає пшениця, 27,39% – кукурудза, 10,86% – соняшникової олії, соєві боби – 7,05%, 6,48% – ріпаку, 6,60% – насіння соняшнику, 6,13% – шроти, ячмінь – 5,88%, соєва олія – 0,28%.

Вивезення с/г продукції у розрізі його транспортування за перші два тижні листопада таке: портами (морськими та річковими) відправлено 1,9 млн тонн, залізницею – 541 тис. тонн, автомобілем – 325 тис. тонн, поромом – 30 тис. тонн.

Детальніше про експорт продукції вітчизняного АПК можна переглянути ТУТ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України