Бавовна
Даний матеріал відрізняється зручністю і комфортністю в шкарпетці, він м’який, легкий у догляді і досить стійкий до прання. Крім того, шкарпетки з бавовни будуть добре пропускати повітря і вбирати вологу. Варто зазначити, що даний матеріал міцніший в порівнянні з шерстю, а зігріваючий ефект трохи вищий, ніж у льону.
Гребінна бавовна
За гребінною системою прядіння виробляють високоякісну, рівну, міцну, еластичну пряжу. Її виготовляють з кращих сортів довговолокнистої бавовни методом ретельного прочісування матеріалу, що дозволяє вдосконалити його споживчі властивості. Використання гребінної бавовни покращує зовнішній вигляд виробів: більш гладка структура, поліпшена рельєфність і насиченість кольору. Шкарпетки з гребінної бавовни гігієнічні і абсолютно гідроскопічні, приємні для шкіри і дуже комфортні.
Мерсеризована бавовна
Мерсеризована пряжа – це оброблена особливим способом бавовняна нитка. В результаті подібної обробки пряжа набуває чудовий блиск, і шовковистість, високу стійкість кольору і відмінне поглинання вологи. Вироби з такої пряжі нагадують шовкову продукцію. Вони стійкі до світла, до прання, до поту, тертя, а також до сухого прасування. Мерсеризована бавовна – це чудовий матеріал, що володіє унікальними якостями: гарний, міцний, зносостійкий, зручний і екологічний.
Бамбукова пряжа
Бамбук–одна з найбільш унікальних рослин. Бамбукова пряжа має природний антибактеріальний агент, на 70% переважною зростання бактерій і перешкоджає появі неприємного запаху. Ці властивості не втрачаються в процесі носіння, так як вони обумовлені самою структурою волокон бамбука і зберігаються навіть після 50-ти разового прання. Крім цього, шкарпетки з бамбука гіпоалергенні і дуже м’які. Мікроструктура бамбукового полотна дозволяє виробам з бамбукової пряжі вбирати в 1,5 рази більше вологи, ніж бавовна, а завдяки швидкому випаровуванню, шкарпетки з цієї пряжі володіють охолоджуючими властивостями. Шкарпетки з бамбукової пряжі служать в 3 рази довше шкарпеток з бавовни.
Льон
Льон по праву вважається універсальною рослиною з унікальними властивостями, які передаються виробу. У спекотну погоду шкарпетки з льону будуть холодити вашу шкіру, а в холодні зимові дні, навпаки, дарувати тепло. Недолік даного матеріалу – це складність його фарбування, саме тому лляні шкарпетки, як правило, мають обмежену палітру кольорів.
Ангора
Ангорська шерсть в чистому вигляді практично ніколи не використовується, оскільки вона нееластична. Однак в поєднанні з іншими матеріалами ангорка в повній мірі проявить всі свої позитивні якості: м’якість, теплоту і комфортність.
Вовна
Поняття такого матеріалу, як шерсть, збірне, оскільки включає в себе шерсть і вівці, і лами, верблюда, і кролика, і кози, і навіть собаки. Шерсть різних тварин відрізняється між собою своїми властивостями. З основних характеристик необхідно відзначити унікальну здатність тривалий час зберігати тепло, м’якість, а також гігроскопічність. Крім того, шерсть стійка до зминання і добре тягнеться.
Вовна вівці
Даний матеріал для шкарпеток характеризується м’якістю, здатність утримувати тепло, а також зручністю шкарпетки. Крім того, овеча шерсть не подразнює шкіру, а тому може бути використана для виготовлення таких вироби, як дитячі шкарпетки.
Кашемір
Дуже теплий, легкий і м’який матеріал. Кашемір, як правило, змішують з вовняними волокнами в різних пропорціях, оскільки в чистому вигляді матеріал схильний до скочування.
Віскоза
Йдеться про найперше штучне волокно. Основними якостями віскози є приємність на дотик, хороша повітропроникність, а також гігроскопічність. Висока інтенсивність кольору дозволяє виготовляти шкарпетки різноманітних і яскравих забарвлень.
Еластан
Матеріал відрізняється високим рівнем еластичності і використовується лише в невеликих кількостях в поєднанні з іншими штучними або натуральними волокнами.
Верблюжа шерсть
Верблюжа шерсть з давніх часів відома своїми позитивними властивостями. Так, шкарпетки, виготовлені з цього матеріалу, характеризуються прекрасним зігріваючим ефектом, підсилюють мікроциркуляцію крові, розширюють судини шляхом нейтралізації токсинів, а також активізують відновлювальні процеси в тканинах.
Поліамід
Зовнішній поліамідний шар шкарпеток запобігає виникненню мозолів і натоптишів, а також істотно підвищить показники зносостійкості виробів.
Акрил
На ринку даний матеріал відомий ще як «ПАН–волокно», «нітрон», «прелана», а також «орлон». Сировина для акрилу видобувається за допомогою природного газу. Серед головних властивостей виробів з вмістом даного матеріалу необхідно зазначити: термопластичность, міцність, світлостійкість. Крім того, акрилові волокна добре фарбуються, що дозволяє отримувати пряжу насичених і яскравих забарвлень.
Люрекс
Даний матеріал додається в пряжу для створення ефектного «металевого блиску». Самостійно люрекс не використовується, оскільки він відрізняється жорсткістю, грубістю, а також непрактичностью. Однак його невелику кількість в пряжі додасть носкам особливий ошатний зовнішній вигляд.
спандекс
Штучне еластичне волокно, яке помітно підвищує якість і зручність трикотажу. Безсумнівною перевагою спандекса є те, що його можна розтягувати до розмірів, які в п’ять-сім разів перевищують початковий, без будь–яких негативних наслідків. Спандекс застосовується лише в невеликих кількостях в поєднанні з іншими синтетичними, а також натуральними волокнами.
Поліефір
Головними перевагами подібних волокон є високий показник міцності, хороша стійкість до стирання, а також до різних органічних розчинників.
ПАН
ПАН волокно володіє прекрасними споживчими властивостями. За своїми властивостями даний матеріал близький до вовни, саме тому його нерідко називають «штучною вовною». Крім того, ПАН характеризується максимальною світлостійкістю, високою міцністю, а також порівняно великою розтяжністю. Шкарпетки, до складу яких входить ПАН волокно, після стірки не втрачають своєї первісної форми, не ушкоджуються міллю і легко очищаються від бруду.
Шкарпетки, також як і взуття, здатні чинити величезний вплив на комфортні, або навпаки, неприємні відчуття. Хороші вироби повинні оберігати ноги від пітливості в жарку пору року, і не давати їм замерзнути взимку. Вовняні шкарпетки не зігріють ніг, якщо в їх склад входить великий відсоток синтетики, а влітку в найтонших синтетичних шкарпетках ногам буде завжди дуже жарко. Склад шкарпеток має першорядне значення при виборі. На сьогоднішній день, для виготовлення найкращих шкарпеток застосовується бамбукова нитка і мерсеризована бавовна. Це найкраще, що може запропонувати для шкарпетки панчішний ринок.