Авторські статтіТехно

З дна озера в Німеччині підняли найстаріший доісторичний корабель

Німецькі археологи підняли з дна Боденського озера і передали в музей доісторичний корабель, який претендує на звання найстарішого на планеті. Зараз вчені працюють над його консервацією.

Повідомляється, що три роки тому судно було виявилено дайвером Крістофером Шмидом, який вивчав і проводив фотозйомку дна озера. Спочатку передбачалося, що вік корабля становить приблизно чотириста, потім шістсот років. Але вивчення деревини судна показало, що він був побудований приблизно 3150 років тому. Як розповів голова Баварського суспільства підводної археології Тобіас Пфледерер, судно зроблено з дуба, який германці зрубали біля озера приблизно 1130 роках до нашої ери. Його довжина становить трохи менше семи метрів, а ширина – близько 1 метра. За даними археологів, краще збереглася задня частина корабля, а ніс постраждав від ерозії.

Після того, як у воді були зроблені знімки для 3-D реконструкції, артефакт підняли на поверхню. Зараз він знаходиться в музеї археологічної державної колекції в Мюнхені. Археологи займаються консервацією знахідки. Публіка побачить артефакт приблизно через 3 роки.

Цікаво, що до цих пір самим старим кораблем в світі вважалося так зване Кірінейское судно, побудоване приблизно в 300 році до нашої ери.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України