З чорнобильської води і пшениці вчені виготовили горілку експериментальну горілку

Група українських і британських учених виготовила експериментальну горілку з пшениці, вирощеної в чорнобильській зоні відчуження, і добутої там же води. Напій отримав символічну назву «Атомік» (Atomik). Про це повідомило Державне агентство України з управління зоною відчуження (ГАЗО).

«Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою з глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, який має схожий хімічний склад з грунтовими водами регіону Шампань у Франції», — йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що ні у води, ні в зерні не було виявлено радіоактивного забруднення. «Атомік» став першим з 1986 року споживчим продуктом, виробленим з компонентів, які отримали в зоні відчуження. Експеримент з водою проводився в рамках трирічного дослідницького проекту, спрямованого на вивчення кількості радіоактивних речовин у вирощених у ній сільськогосподарських культурах.

«В черговий раз британські вчені вразили світ унікальним досягненням і довели, що неможливе стає можливим», — заявив глава ГАЗО Віталій Петрук.

Перший коктейль з горілкою Atomik змішали в барі Swift в престижному лондонському районі Сохо. Ініціатори проекту мають намір створити підприємство «Чорнобильська алкогольна компанія» і налагодити масовий випуск горілки. Основну частину прибутку (75%) спрямують на допомогу постраждалим чорнобильської катастрофи.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + nineteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh