Здоров'я

З чорнобильської води і пшениці вчені виготовили горілку експериментальну горілку

Група українських і британських учених виготовила експериментальну горілку з пшениці, вирощеної в чорнобильській зоні відчуження, і добутої там же води. Напій отримав символічну назву «Атомік» (Atomik). Про це повідомило Державне агентство України з управління зоною відчуження (ГАЗО).

«Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою з глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, який має схожий хімічний склад з грунтовими водами регіону Шампань у Франції», — йдеться в повідомленні.

При цьому підкреслюється, що ні у води, ні в зерні не було виявлено радіоактивного забруднення. «Атомік» став першим з 1986 року споживчим продуктом, виробленим з компонентів, які отримали в зоні відчуження. Експеримент з водою проводився в рамках трирічного дослідницького проекту, спрямованого на вивчення кількості радіоактивних речовин у вирощених у ній сільськогосподарських культурах.

«В черговий раз британські вчені вразили світ унікальним досягненням і довели, що неможливе стає можливим», — заявив глава ГАЗО Віталій Петрук.

Перший коктейль з горілкою Atomik змішали в барі Swift в престижному лондонському районі Сохо. Ініціатори проекту мають намір створити підприємство «Чорнобильська алкогольна компанія» і налагодити масовий випуск горілки. Основну частину прибутку (75%) спрямують на допомогу постраждалим чорнобильської катастрофи.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.