З 19 травня уряд Австрії змінив правила в’їзду – що потрібно знати

З причин дуже швидких змін у законодавстві Посольство рекомендує регулярно продивлятися інформацію про новітні зміни у законодавстві на наведених нижче посиланнях:

Link: Verordnungen des Bundesministeriums für Soziales, Gesundheit, Pflege und Konsumentenschutz

Link: Bundesministerium für Inneres

Правила в’їзду (дійсні з 19.05.2021)

Посилання на повний текст Постанови про в’їзд в зв’язку з COVID-19  у діючій на даний час редакції

В’їзд з України

В’їзд з України можливий лише у виняткових випадках (дивись нижче). Для в’їзду з України до Австрії діють наступні положення:  

 • підтвердження про негативний результат тесту COVID-19 (ПЛР- тест, не старший ніж 72 год. або тест на антигени, не старший ніж 48 год.) та 10-денний карантин після в’ї зду або
 • підтвердження про вакцинацію COVID-19 (з вакциною, допущеною Європейським агентством лікарських препаратів (EMA) та ВООЗ, на даний час це BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson/Janssen und Sinopharm – будь ласка, врахуйте терміни для вакцинації) або

   

 • підтвердження про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 6 місяців, чи медична або офіційна довідка про нейтралізуючі антитіла, не старші 3 місяців) а також
 • онлайн-реєстрація подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не пізніше ніж за 72 год. до вїзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at а також на https://entry.ptc.gv.at/ німецькою та англійською мовами

„Питання та відповіді: Подорожі та туризм“ Федерального міністерства охорони здоров’я Австрії Ви знайдете за цим лінком.

В’їзд з України можливий для наступних груп осіб

З онлайн-реєстрацією подорожі (PreTravelClearance) та тестом на COVID-19 (з проходженням карантину), вакцинацією чи одужанням (без проходження карантину): 

 • австрійські громадяни, громадяни ЄС та ЄЕП та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві 
 • громадяни Швейцарії та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві 
 • особи з місцем проживання в державах ЄС та ЄЕП чи Андоррі, Монако, Сан Марино, Ватикані чи Швейцарії та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві 
 • іноземці з австрійською візою D чи посвідченням з фотокарткою згідно § 95 Закону про поліцію в справах іноземців 2005 р. 
 • особи, які на основі посвідки на перебуваня, дозволу на перебування чи т.п. мають право на перебування в Австрії
 • співробітники дипломатичних місій та консульських установ та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві
 • співробітники міжнародних організацій та особи, які проживають разом з ними в одному господарствіособи, які в’їжджають на навчання, продовження навчання чи дослідження
 • особи, які в’їжджають для участі в шкільному процесі 

 

В’їзд з онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance) та тестом на COVID-19 (без проходження карантину) чи сертифікатом про вакцинацію чи одужання:
персонал гуманітарних організацій
особи, які в’їжджають з службовою метою
– супроводжуюча особа в рамках в’їзду з медичних причин
– особи, які в’їжджають з метою виконання обов’язку, накладеного примусово судом або іншою установою, як то за повісткою на судове засідання. 

В’їзд без онлайн-реєстрації подорожі (Pre-Travel-Clearance) та з тестом на COVID-19 (без проходження карантину) чи сертифікатом про вакцинацію чи одужання:
у разі непередбачуваних, невідкладних, особливо поважних причин в родинному колі таких як, зокрема, важкі хвороби, випадки смерті, похорони, народження та догляд за людьми, які потребують догляду в надзвичайних ситуаціях

Оскільки компетенція щодо правил в’їзду належить Федеральному міністерству  з соціальних питань, питань охорони здоров’я, догляду та захисту споживачів Австрії, звертаємо Вашу увагу на можливість запиту туди: Bürgerservice

завантаження

Інформація щодо бронювання часу для подачі документів на отримання дозволу на проживання та перебування – за винятком трудової діяльності на 2021 рік:

 Бронювання черги з кодом для бронювань більше неможливе. Запити стосовно призначення часу для подачі клопотань на отримання «Дозволу на проживання та перебування – за винятком трудової діяльності» на 2021 рік направляйте, будь ласка, електронною поштою до відповідної дипломатичної установи.

Інформація стосовно вже заброньованої черги для подачі документів у 2021 році: Чи буде можливою подача клопотання в Посольстві на початку січня 2021 р., це залежатиме від епідеміологічної ситуації у місці розташування відповідного представництва.

Якщо ситуація на місці чи місцеві нормативи (напр. обмежувальні заходи у зв’язку з епідемією) зроблять роботу представництва неможливою, то в такому разі призначений час для подачі документів буде перенесено на 14 днів.

Якщо подача клопотань і пізніше буде неможливою, тоді час для подачі документів скасовуватиметься, а подавачів клопотань просимо забронювати новий час для подачі документів у системі для бронювань, як тільки це знову стане можливим. Розпорядження стосовно цього буде зроблене на Інтернет-сторінці Посольства.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh