Новини з Австрії

З 19 травня уряд Австрії змінив правила в’їзду – що потрібно знати

З причин дуже швидких змін у законодавстві Посольство рекомендує регулярно продивлятися інформацію про новітні зміни у законодавстві на наведених нижче посиланнях:

Link: Verordnungen des Bundesministeriums für Soziales, Gesundheit, Pflege und Konsumentenschutz

Link: Bundesministerium für Inneres

Правила в’їзду (дійсні з 19.05.2021)

Посилання на повний текст Постанови про в’їзд в зв’язку з COVID-19  у діючій на даний час редакції

В’їзд з України

В’їзд з України можливий лише у виняткових випадках (дивись нижче). Для в’їзду з України до Австрії діють наступні положення:  

 • підтвердження про негативний результат тесту COVID-19 (ПЛР- тест, не старший ніж 72 год. або тест на антигени, не старший ніж 48 год.) та 10-денний карантин після в’ї зду або
 • підтвердження про вакцинацію COVID-19 (з вакциною, допущеною Європейським агентством лікарських препаратів (EMA) та ВООЗ, на даний час це BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson/Janssen und Sinopharm – будь ласка, врахуйте терміни для вакцинації) або

   

 • підтвердження про одужання після захворювання на COVID-19 (медична або офіційна довідка про те, що інфекція була подолана за останні 6 місяців, чи медична або офіційна довідка про нейтралізуючі антитіла, не старші 3 місяців) а також
 • онлайн-реєстрація подорожі (Pre-Travel-Clearance – PTC, заповнити не пізніше ніж за 72 год. до вїзду). Формуляр для онлайн-реєстрації подорожі доступний на oesterreich.gv.at а також на https://entry.ptc.gv.at/ німецькою та англійською мовами

„Питання та відповіді: Подорожі та туризм“ Федерального міністерства охорони здоров’я Австрії Ви знайдете за цим лінком.

В’їзд з України можливий для наступних груп осіб

З онлайн-реєстрацією подорожі (PreTravelClearance) та тестом на COVID-19 (з проходженням карантину), вакцинацією чи одужанням (без проходження карантину): 

 • австрійські громадяни, громадяни ЄС та ЄЕП та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві 
 • громадяни Швейцарії та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві 
 • особи з місцем проживання в державах ЄС та ЄЕП чи Андоррі, Монако, Сан Марино, Ватикані чи Швейцарії та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві 
 • іноземці з австрійською візою D чи посвідченням з фотокарткою згідно § 95 Закону про поліцію в справах іноземців 2005 р. 
 • особи, які на основі посвідки на перебуваня, дозволу на перебування чи т.п. мають право на перебування в Австрії
 • співробітники дипломатичних місій та консульських установ та особи, які проживають разом з ними в одному господарстві
 • співробітники міжнародних організацій та особи, які проживають разом з ними в одному господарствіособи, які в’їжджають на навчання, продовження навчання чи дослідження
 • особи, які в’їжджають для участі в шкільному процесі 

 

В’їзд з онлайн-реєстрацією подорожі (Pre-Travel-Clearance) та тестом на COVID-19 (без проходження карантину) чи сертифікатом про вакцинацію чи одужання:
персонал гуманітарних організацій
особи, які в’їжджають з службовою метою
– супроводжуюча особа в рамках в’їзду з медичних причин
– особи, які в’їжджають з метою виконання обов’язку, накладеного примусово судом або іншою установою, як то за повісткою на судове засідання. 

В’їзд без онлайн-реєстрації подорожі (Pre-Travel-Clearance) та з тестом на COVID-19 (без проходження карантину) чи сертифікатом про вакцинацію чи одужання:
у разі непередбачуваних, невідкладних, особливо поважних причин в родинному колі таких як, зокрема, важкі хвороби, випадки смерті, похорони, народження та догляд за людьми, які потребують догляду в надзвичайних ситуаціях

Оскільки компетенція щодо правил в’їзду належить Федеральному міністерству  з соціальних питань, питань охорони здоров’я, догляду та захисту споживачів Австрії, звертаємо Вашу увагу на можливість запиту туди: Bürgerservice

завантаження

Інформація щодо бронювання часу для подачі документів на отримання дозволу на проживання та перебування – за винятком трудової діяльності на 2021 рік:

 Бронювання черги з кодом для бронювань більше неможливе. Запити стосовно призначення часу для подачі клопотань на отримання «Дозволу на проживання та перебування – за винятком трудової діяльності» на 2021 рік направляйте, будь ласка, електронною поштою до відповідної дипломатичної установи.

Інформація стосовно вже заброньованої черги для подачі документів у 2021 році: Чи буде можливою подача клопотання в Посольстві на початку січня 2021 р., це залежатиме від епідеміологічної ситуації у місці розташування відповідного представництва.

Якщо ситуація на місці чи місцеві нормативи (напр. обмежувальні заходи у зв’язку з епідемією) зроблять роботу представництва неможливою, то в такому разі призначений час для подачі документів буде перенесено на 14 днів.

Якщо подача клопотань і пізніше буде неможливою, тоді час для подачі документів скасовуватиметься, а подавачів клопотань просимо забронювати новий час для подачі документів у системі для бронювань, як тільки це знову стане можливим. Розпорядження стосовно цього буде зроблене на Інтернет-сторінці Посольства.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України