Новини з Австрії

З 1 січня політики в Австрії піднімають собі зарплати

Наприкінці тижня Рахункова палата Австрійського уряду надасть уряду «поправного коефіцієнта», тобто відсоток, на який зростуть зарплати політиків з 1 січня 2023 року. Основою коефіцієнта є інфляція з липня 2021 року до червня 2022 року — 5,3%.

Це означає, що керувати стане значно зросте. Федеральний президент Олександр Ван дер Беллен, наприклад, отримає плюс 1344 євро і, таким чином, 26701 євро брутто на місяць (374000 євро на рік), канцлер Карл Нехаммер (ÖVP) отримає плюс 1200 євро (23840 євро). Зарплати глав федеральних земель збільшаться на 994 євро до 19745 євро на місяць. Депутати Національної ради, наприклад, почнуть отримувати більше на 497 євро, а Федеральної – на 248 євро на місяць.

Парламентська партія FPÖ йде далі. Голова FPÖ Герберт Кікль навіть хоче урізати зарплати урядовим політикам та «псевдоопозиції», причиною чого є «постійно помилкова та антиавстрійська політика, починаючи з локдаунів та закінчуючи санкціями проти Росії, провалом у питанні міграції та волюнтаристською спробою термінового енергетичного.

«Але ваше завдання не в тому, щоб збільшити зарплату високопосадовців, до яких, безперечно, належать і високопоставлені політики, чи виплатити їм кліматичний бонус. На мій погляд, це стосується і рівня вищих державних службовців, які мають гарантовану роботу, на відміну від маси службовців. І особливо це має стосуватися менеджерів у секторі, пов’язаному з державою, і особливо в енергетичних компаніях із часткою державного сектору».

За матеріалами: https://www.oe24.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України