Новини з Австрії

В Австрії пропонують включити переміщених осіб з України до системи соціальної допомоги

Міністр Раух хоче соціальної допомоги для біженців з України

Міністр соціальних справ Йоганнес Раух (Зелені) підтримує ідею включення переміщених осіб з України до системи соціальної допомоги.

Глава AMS Йоханнес Копф нещодавно висунув пропозицію щодо надання соціальної допомоги переміщеним особам з України. Міністр соціальних справ Йоганнес Раух (Зелені) підтримує цю пропозицію. Раніше міністр праці Мартін Кохер (ÖVP) також висловив обережно позитивну думку щодо можливості надання соціальної допомоги біженцям з України.

Партнер з коаліції ÖVP дотримується іншої думки щодо цього.

«Я дотримуюся думки, що право на здобуття соціальної допомоги є гарною можливістю для більш легкої інтеграції українців у ринок праці», — сказав Раух. Він додав, що це «божевілля, що ми відчайдушно шукаємо працівників для догляду, у той час як є люди, які мешкають в Австрії і для яких ми ставимо бюрократичні перепони на їхньому шляху». Це стосується людей з України, які хочуть працювати.

У вівторок Кохер заявив у «Репортажі» ORF, що він хотів би, щоб якнайбільше біженців з України вийшли на ринок праці. Однак, за його словами, необхідно враховувати, що якщо переміщені особи будуть інтегровані в систему соціального забезпечення, вони будуть зобов’язані прийняти роботу в Австрії.

На початку листопада міністр інтеграції Сюзанна Рааб (ÖVP) вже виступила проти пропозиції Копфа. У своїй заяві АПА у п’ятницю вона сказала, що мета полягає в тому, щоб якнайшвидше перевести українців з базового соціального забезпечення на ринок праці. Однак не було потреби у переключенні через соціальну систему чи соціальну допомогу.

«Усі мають бути спрямовані безпосередньо на ринок праці». Українці зазвичай добре освічені та кваліфіковані, а необхідні курси німецької мови все одно надаються, стверджує далі Рааб. «У період нестачі робочої сили важливо, щоб ця група була доступною для ринку праці. Тому наша партія відкидає запропонований шлях».

За матеріалами: https://www.vienna.at/
Фото: ©APA/HANS KLAUS TECHT (Sujet)

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України