Духовне

Успішне завершення Апостольської подорожі Папи Франциска до Польщі

Успішно закінчилась Апостольська подорож Папи Франциска до Польщі. До Риму Святіший Отець прибув у неділю 31 липня, приблизно о 21:30 годині римського часу, завершивши свій ХV міжнародний Апостольський візит, що тривав від 27 до 31 липня 2016 року з нагоди ХХХІ Всесвітнього Дня Молоді та святкування 1050-річчя Хрищення Польщі.

З аеропорту Святіший Отець, насамперед, відвідав римську базиліку Santa Maria Maggiore, щоб подякувати Пресвятій Богородиці за успішний візит та помолитись на самоті у тиші біля чудотворної ікони Богородиці «Salus Populi Romani», тобто «Спасіння Римського люду».  Саме копія цієї ікони є одним із символів СДМ. Це вже 39-тий раз Святіший Отець відвідав цю папську базиліку, щоб помолитись та покласти букет квітів перед чудотворною іконою.

А останньою подію Апостольської подорожі Папи до Польщі була зустріч з волонтерами СДМ, що відбулась у неділю 31 липня на «Tauron Areni» – найбільшому спортивному комплексі біля Кракова. Перед приїздом сюди з вікна місцевого архиєпископства, що було місцем його перебування в Кракові, він ще раз попрощався з тисячами паломників, які годинами очікували його, подякував їм та поблагословив, на закінчення додаючи польською мовою: «До побачення!»

Під час зустрічі на спортивній арені, де зібралось коло двадцяти тисяч волонтерів СДМ, серед яких і 200 з України, прозвучали свідчення двох волонтерів – з Польщі та Панами, а також Міхал, рідний брат померлого від раку на початку липня молодого дизайнера, якому СДМ у Кракові зобов’язаний дуже багатьом, прочитав його листа до Папи, написаного тоді, коли він уже знав, що його життя добігає до кінця.

Звертаючись до волонтерів, Святіший Отець не читав приготовану заздалегідь промову, а говорив експромтом іспанською мовою. Папа висловив молоді з усього світу глибоку вдячність за свідчення їхньої віри: «Це великий знак надії для Церкви і для всієї планети. Віддаючи себе заради Христа, ви відчули, як прекрасно прагнути шляхетної справи».

«Всесвітні Дні Молоді, – сказав Папа, – це велика пригода і знак великодушності серця. Це не тільки години напруженої праці, але й час, проведений на молитві».

Папа подякував усім організаторів молодіжної зустрічі в Кракові і, ще раз звертаючись до волонтерів, порадив їм ніколи не втрачати відваги, подібно до померлого молодому дизайнеру, а також завжди зберігати пам’ять про своє коріння, дізнаючись все більше від старших поколінь в сім’ї.

Наприкінці звернення Папа Франциск сказав: «Не знаю, чи я буду в Панамі, але можу вас запевнити в одному: Петро в Панамі буде; і він запитає вас, чи говорили ви зі своїми бабусями і дідусями, з людьми похилого віку, щоб мати і зберігати пам’ять; чи вистачило вам мужності і сміливості вистояти у важких ситуаціях; сіяли ви надію на майбутнє».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

nineteen + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.