Уродженець України призначений єпископом в Угорщині

В суботу, 7 квітня 2018 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Високопреподобного о. Абеля Сочку, ЧСВВ, дотеперішнього Апостольського Адміністратора Ньїредьгазької єпархії для католиків візантійського обряду в Угорщині, правлячим єпископом цієї єпархії.

Владика-номінат Абель Анталь Сочка, ЧСВВ, народився 1972 року у Виноградові на Закарпатті. Після закінчення середньої освіти в Україні, завершив богословську освіту в Будапешті (Угорщина) та 1996 року вступив до Василіянського Чину святого Йосафата, в якому 2001 року прийняв ієрейські свячення.

Виконував різні душпастирські служіння у Василіянській Провінції святого Стефана в Угорщині. Обраний протоігуменом цієї Провінції 2008 року та переобраний у 2016 році, душпастирював у Будапешті, в Марійській святині в Маріяповч та в США. Був вікарієм Апостольського екзархату Мішкольца. А 31 жовтня 2015 р. Папа Франциск призначив о. Абеля Апостольським Адміністратором вакантної Ньїредьгазької єпархії без єпископських свячень, але надаючи право брати участь у Раді Ієрархів.

Раніше, 20 березня 2015 року, Папа Франциск підняв Угорську Греко-Католицьку Церкву до рівня митрополичої Церкви свого права. При цьому тодішня Гайдудорозька єпархія стала архиєпархією, Мішкольцький екзархат – єпархією і, крім того, було створено ще одну єпархію з осідком в Ньїредьгазі, виокремивши її з території Гайдудорозької єпархії.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh