Авторські статтіДіаспора

Міністр юстиції Чехії вирішив піти з політики через президента Земана

Міністр юстиції Чехії Роберт Пелікан не буде намагатися увійти в новий уряд здасть депутатський мандат і взагалі піде з політики. Про це він заявив в інтерв’ю виданню Aktualne.

Напередодні рух ANO і Чеська соціал-демократична партія не змогли домовитися про створення правлячої коаліції та нового уряду, що ще більше наблизив країну до повторних парламентських виборів. Якщо угоди все ж таки вдасться досягти, новий уряд і окремих міністрів повинен буде схвалити президент республіки Мілош Земан.

Пелікан впевнений, що з цим у нього виникнуть проблеми, оскільки нещодавно він прийняв рішення видати обвинуваченого звинуваченням у хакерстві Євгена Нікуліна владі США, тоді як Земан особисто просив його екстрадувати росіянина на батьківщину.

«Я не дам президентові можливості відмовити мені у призначенні. Відповідно, у новому уряді мене вже не буде. Я залишуся на своїй посаді, поки не затвердять нового главу Мін’юсту. Я готовий піти прямо зараз тільки якщо цього вимагатиме президент. Однак у цьому випадку управління відомством має бути передана комусь із інших чинних міністрів. А у них зараз і без того багато роботи», – заявивши Пелікан.

Іншою причиною свого рішення він назвав розбіжність у поглядах з іншими членами ANO. Залишати партію, однак, він не буде. Пелікан розповів, що має намір повернутися до адвокатської практики, а також більше часу приділяти викладання на Юридичному факультеті Карлового університету.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України