Авторські статтіДуховне

Урочистості Матері Божої Святого Скапулярія

Тисячі паломників з багатьох країн та міст України цього року прибули до Бердичева, щоб взяти участь у Урочистостях Матері Божої Святого Скапулярію. 17 паломницьких груп з різних міст України, до складу яких входили вірні з України, Польщі, Білорусії, Молдови, США та інших країн. Найменшим паломником, який прибув до Бердичева сам лише 10 місяців, а найстарший паломник  мав 87 років.

Традиційно, у перший день Урочистостей, після обіду на площі Святого Йоана Павла ІІ зустрічали піші паломницькі групи. Першою прибула до Бердичева найменша група з Козятина. Найбільша піша паломницька група, яка налічувала 568 вірних, це 24-те Францисканське паломництво Шепетівка-Полонне. А найдовше – вісім днів – до Бердичева йшло 19-те Київське паломництво Київ-Фастів. Традиційно також прибули до Бердичева паломницькі групи з Хмельницького, дві групи з Житомира, Андрушівки, Биківки, Довбишу. Прибули також три велосипедні групи з Понінки, Коростишева та Харкова.

Після прийняття усіх груп паломників відбулась Служба Божа, яку очолив Єпископ Станіслав Широкорадюк, Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, який також пішки йшов як паломник чотири дні до Бердичева разом з Францисканським паломництвом, а також численні священики.

Проповідь виголосив отець Ян Маліцький OCD, настоятель Варшарської провінції Ордену Босих Кармелітів. По завершенню літургії відбулася молитва прослави, а також розташування паломників.

З 22 години по 6 годину ранку у Всеукраїнському Санктуарії Матері Божої Святого Скапулярія відбувалося нічне молитовне чування.

У другий день Урочистостей на площі продовжували зустрічати паломників, також відбулася молитва Розарія.   Урочиста Літургія розпочалась об 11-ї годині.  Очолив  її Архієпископ, Митрополит дієзеції Астана (Казахстан) Томаш Пета, а співслужили йому Архієпископ, Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький та Єпископ Антон Коша, Ординарій дієцезії Кишинева (Молдова).

Також були присутні: Єпископ Станіслав Широкорадюк, Ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії, Єпископ Броніслав Бернацький, Ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії, Єпископ Віталій Скомаровський, Ординарій Луцької дієцезії, Апостопольський Адміністратор Київсько-Житомирської дієцезії. Єпископ Леон Дубравський, Ординарій Камянець-Подільської дієцезії, Ян Пурвінський, Єпископ Київсько-Житомирської дієцезії, Радослав Змітрович, Єпископ-помічник Камянець-Подільської дієцезії, Леон Малий, Єпископ-помічник Львівської Архідієцезії та численні священики. Апостольську Нунціатуру (Посольство Ватикану в Україні) представляв Монсеньор Пьотр Тарнавські.  Також прибули на Урочистості представники Ордену Босих Кармелітів з-за кордону: отець Ян Маліцький OCD, настоятель Варшарської провінції Ордену Босих Кармелітів, Краківську провінцію Ордену Босих Кармелітів представляв заступник провінціала отець Пьотр Ник OCD, а також делегат провінціала в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD. Також прибув на Урочистості отець Тобіаш Зажецький OCD, який довгий час служив при Бердичівському Санктуарії, а нині служить у Аргентині. Також брав участь у Урочистій Літургії отець Іван Цихуляк, настоятель парафії святого священномученика Йосафата Української Греко-Католицької церкви у Бердичеві.

У проповіді Архієпископ Томаш Пета особливу увагу звернув увагу на постать священика отця Владислава Буковинського, який народився у Бердичеві, а довгий час працював в Казахстані. 11 вересня у Караганді (Казахстані) відбувся його беатифікація (зарахування до лику блаженних).

Під час Літургії в особливий спосіб відзначали Головні Урочистості Ювілейного Року Божого Милосердя в України, а також дякували Богу перед чудотворною Іконою Матері Божої Бердичівської за 25-річчя відродження і зміцнення структур Римсько-католицької Церкви в незалежній Україні та за Орден Босих Кармелітів, який  цього року відзначає 25-річчя повернення Босих Кармелітів в Україну та повернення костелу Санктуарію в Бердичеві. Також в особливий спосіб огортали молитвою Україну, просячи про мир.

Відвідали святкування в Бердичеві також і представники дипломатичних місій з Португалії, Литви, Польщі. Зокрема: заступник Міністра закордонних справ Польщі Ян Джєджічак, офіційний представник Парламенту Польщі сенатор Станіслав Гогач, Надзвичайний і Повноважний Посол Португальської Республіки пані Марія Кріштіна Серпа ди Алмейда, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки пан Маріс Януконіс, заступник Посла Республіки Польщі  Рафал Вольські, Генеральний Консул Республіки Польщі у Вінниці Томаш Олейнічак, а також представники державної, обласної, міської та районної влади.

На завершення Літургії до вірних звернулись Архієпископ-Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. Також Митрополит зачитав молитву вдячності за 25-річчя відродження структур Католицької Церкви в Україні, а наприкінці свого виступу подарував для Матері Божої Святого Скапулярія розарій святого Йоана Павла ІІ.  Також звернувся до усіх присутніх заступник провінціала Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів отець Пьотр Ник OCD. До усіх зібраних слова подяки скерував настоятель бердичівської парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії та хранитель Санктуарію отець Рафаїл Мишковський OCD.  Він подякував всім паломникам, які прибули до Бердичева, а також представникам влади, офіційним делегаціям, парафіянам та добродіям за допомогу в організації та проведенні Урочистостей Матері Божої Святого Скапулярія. Також отець Рафаїл запросив до слова для привітання заступника  Міністра закордонних справ Польщі Яна Джєджічака,  Голову Житомирської обласної ради Анжеліку Лабунську, народного депутата України Олександра Ревегу та Бердичівського міського голову Василя Мазура. Василь Мазур подарував Архієпископу Томашу Пета копію Ікони Матері Божої Бердичівської з проханням, щоб цей Образ був присутній на беатифікації  отця Владислава Буковинського у Казахстані.

Після закінчення Літургії всі бажаючі могли прийняти шату Марії – Святий Скапулярій, який накладали отці босі кармеліти, а також поспілкуватися, помолитися біля Ікони Матері Божої Бердичівської у храмі та домовитися про наступне паломництво до Бердичева, яке відбудеться 15 та 16 липня 2017 року.

Максим Железницький

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.