Авторські статтіДуховне

Урочистості 25-річчя відновлення Церковних структур в Україні очолить Кардинал Тарчізіо Бертоне

Головні подячні урочистості 25-річчя відновлення Церковних структур в Україні, які відбудуться у Львові у наступну суботу, 10 вересня, очолить Кардинал Тарчізіо Бертоне з Ватикану. Про це у своєму посланні з нагоди Урочистостей 25-річчя відновлення Церковних структур в Україні повідомив Архієпископ Мечислав Мокшицький.

«У цей ювілейний рік 25-річчя відновлення Церковних структур в Україні, до нашої подяки Богові за всі Його діла в нашому житті і в житті Львівської Церкви приєднується Кардинал Тарчізіо Бертоне, великий друг і доброчинець нашої Архідієцезії.»

Він очолить процесію на честь бл. Якова Стрепи, звершить подячну Євхаристію в Катедрі, посвятить Дім Опіки св. Зигмунда Гораздовського, зустрінеться з молоддю під час Архідієцезіального Дня Молоді, а також поблагословить цьогорічний урожай у Санктуарії Матері Божої Фатімської в Крисовичах.

Запрошуємо всіх до Львова у суботу 10 вересня, щоб о 9:00 молитвою біля мощей бл. Якова Стрепи, у Санктуарії св. Антонія з Падуї розпочати ювілейну подяку, а згодом, після процесії вулицями Львова, о 11:00 взяти участь у Святій Месі в архікатедральному храмі.

Нагадаємо, що 23-26 травня 2008 року відбувся візит Державного секретаря Ватикану Ккардинала Бертоне в Україну. Кардинал прибув до Львова як легат папи Бенедикта XVI для беатифікації сестри Марти В`єцької — монахині Згромадження Сестер Милосердя св. Вінкентія де Поля (шариток). Процес беатифікації був розпочатий дякуючи зусиллям тодішнього Митрополита Львівського Кардинала Марна Яворського.

24 травня 2008 р. була звершена Свята Літургія беатифікації монахині сестри Марти Вєцкої, яку очолив і гомілію виголосивЙого Еміненція Кардинал Тарчізо Бретоне.

«Нас усіх сьогодні об’єднує нова блаженна Марта Вєцка, яка поклала власне життя заради іншої людини, незалежно від віросповідання. Цей її героїчний вчинок спонукає нас любити життя кожної людини», – наголосив тоді у проповіді Кардинал Бертоне.

Довідка:

Тарчізіо Бертоне народився 2 грудня 1934 р. в Романо-Канавезе (провінція Турін, Італія). Був п`ятим з восьми дітей. Середню освіту здобув в салезіанській ораторії у Вальдокко, після чого вступив у новіціат Згромадження Салезіян у Монте-Олівето (Пінероло). Перші чернечі обіти склав 3 грудня 1950 року.

1 липня 1960 р. Тарчізіо Бертоне був рукоположений на священика єпископом Івреї Альбіно Менсою.

Ліценціат з теології здобув на салезіанському богословському факультеті в Туріні, захистивши дисертацію про релігійну толеранцію і свободу. Згодом він продовжив своє навчання у Папському Салезіанському Університеті в Римі, де захистив докторську дисертацію з канонічного права на тему «Управління Церквою згідно з поглядами Бенедикта XIV — папи Ламбертіні (1740—1758)».

У 1967–1976 рр. Тарчізіо Бертоне викладав моральне богослов`я в Папському Салезіанському Університеті в Римі, а з 1976 по 1991 рр. — канонічне право у тому ж університеті. Займав у цьому університеті такі посади: директор богословів (1974–1976), декан факультету канонічного права (1979–1985), віце-ректор (1987—1989), великий ректор (Rettore Magnifico) (1989–1991). З 1978 р. викладав також в Інституті Utriusque Iuris Папського Латеранського Університету.

Поряд з науковою і викладацькою діяльністю провадив активну душпастирську діяльність у різних парафіях Рима.

Брав участь в перегляді Кодексу Канонічного Права, керував робочою групою, яка перекладала його на італійську мову. Відвідав багато єпархій в Італії і закордоном, представляючи нове законодавство Римо-Католицької Церкви.

З 1980 рр. був радником різних дикастерій Апостольського Престолу, особливо активно співпрацював у богословсько-юридичних питаннях з Конґреґацією доктрини віри.

У 1988 році був членом групи фахівців, які супроводжували кардинала Йозефа Рацінґера у переговорах про поєднання з архієпископом Лефевром.

У 1989 році належав до групи ректорів католицьких університетів, які брали участь у редагуванні апостольської конституції «Ex corde Ecclesiae», про ідентичність і завдання католицьких університетів.

У 1990 році, на доручення Державного Секретаріату Ватикану, бере участь у засіданнях Європейської комісії «За демократію через право», створеної Радою Європи, щоб допомогти країнам, які щойно здобули незалежність, творити в себе конституційні норми та утверджувати демократичні принципи.

Був членом робочої групи для перегляду всіх постанов Єпископських Конференцій після проголошення нового Кодексу Канонічного Права. Співпрацював з Папською Радою з питань сприяння єдності християн у приготуванні «Нового екуменічного директорію» (1993).

4 червня 1991 р. папа Римський Іван-Павло II призначив священика Тарчізіо Бертоне архієпископом і митрополитом Верчеллі — найстаршої єпархії П`ємонту. Хіротонія відбулася 1 серпня 1991 р. в кафедральному соборі м. Верчеллі. Головним святителем був архієпископ-емерит Верчеллі Альбіно Менса, а співсвятителями — Луїджі Беттацці, єпископ Івреї, та Карло Кавалла, єпископ Казале-Монферрато.

Душпастирська діяльність нового архієпископа була спрямована на зміцнення єдності між священнослужителями, поглиблення взаємозв`язків між Церквою і культурою та освітою, багато уваги архієпископ Бертоне приділяв душпастирству нових покликань до священичого та чернечого служіння.

У 1995 році папа Іван Павло II номінував архієпископа Бертоне секретарем Конґреґації доктрини віри, префектом якої був майбутній папа, кардинал Рацінґер. З його участю було приготовано кілька важливих документів у справах віри і моралі.

За дорученням папи Бертоне займався публікацією так званої третьої фатімської таємниці, а також переговорами з архієпископом Мілінґо, який був приєднався до секти Муна, а потім знову забажав повернутися до Католицької Церкви.

10 грудня 2002 р. Іван Павло II призначив Бертоне архієпископом і митрополитом Генуї. Уведення на престол Генуезької архієпархії відбулося 2 лютого 2003 р. Архієпископ Бертоне був номінований членом Папської ради в справах інтерпретації законодавчих текстів, Конгрегації доктрини віри, Конгрегації в справах духовенства, Конгрегації в справах богопочитання і святих Таїнств.

Під час кардинальської консисторії 21 жовтня 2003 р. папа Іван Павло II номінував архієпископа Бертоне кардиналом-пресвітером з титулом Санта Марія Аузіліатріче ін віа Тусколана.

Брав участь у конклаві 2005 р., який обрав папою Римським кардинала Йозефа Рацінґера — Бенедикта XVI.

22 червня 2006 р. папа Бенедикт XVI оголосив про призначення кардинала Бертоне Державним Секретарем Святого Престолу. Новий Держсекретар був уведений на пост 15 вересня 2006 р.

4 лютого 2007 р. призначений Камерлінгом Святої Римської Церкви.

10 травня 2008 р. папа Бенедикт XVI підняв кардинала-пресвітера Бертоне до рангу кардинала-єпископа субурбікарної єпархії Фраскаті.

31 серпня 2013 року папа Франциск прийняв зречення кардинала Тарчізіо Бертоне з посади Державного секретаря Святого Престолу у зв`язку з досягненням пенсійного віку.

Джерело:  rkc.lviv.ua

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України