ЄС|NATO

Уряд Норвегії пропонує виділити на допомогу Україні понад $7 млрд

Уряд Норвегії пропонує парламенту країни (Стортингу) виділити Україні 75 мільярдів норвезьких крон ($7,3 млрд) в рамках антикризового пакета протягом п’яти років

Про це заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре, повідомляє «Європейська правда» із посиланням на місцеве видання NRC.

Лідери Стортингу у понеділок зустрічаються для обговорення пакета допомоги, який представлять прем’єр-міністр країни і міністр фінансів Трігве Слагсволд.

Пакет включає як грошову допомогу, так і допомогу зброєю Україні, а також допомогу іншим країнам, які постраждали від наслідків війни.

Пакет є результатом бюджетної угоди між правлячими партіями – Лейбористською партією та Центристською партією і SV – минулої осені.

Як повідомлялося, раніше прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре заявив, що країна збільшить витрати зі свого суверенного національного фонду в найближчі роки для фінансування військової та гуманітарної допомоги Україні.

Норвезький фонд добробуту (Державний пенсійний фонд Норвегії) – найбільший у світі державний інвестиційний фонд. Станом на кінець 2022 року активи під його управлінням оцінювалися у $1,24 трлн. Минулого року доходи національного фонду Норвегії різко збільшились через зростання цін на експорт норвезької нафти та газу після вторгнення Росії в Україну.

Водночас минулого року оцінка активів Норвезького суверенного фонду зменшилися на близько $164 млрд, переважно внаслідок падіння акцій, що входять до його портфеля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України