Економіка

Комітет НБУ одноголосно підтримав рішення зберегти облікову ставку на рівні 25%

Члени Комітету з монетарної політики Національного банку України одноголосно підтримали тижня рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних

Про це свідчать результати засідання Комітету, що відбулося 25 січня, передає «Бізнес.Цензор».

«Під час дискусії зазначалося, що інфляційний тиск демонструє ознаки стабілізації, проте на високому рівні. Упродовж останніх місяців показник інфляції в річному вимірі майже не змінювався та за підсумками 2022 року становив 26,6%», – зазначається у повідомленні.

Нацбанк зауважує, що основним якорем стабілізації очікувань та цінової динаміки став фіксований офіційний курс гривні, підтриманий адміністративними обмеженнями та валютними інтервенціями НБУ.

Інфляцію також стримував фактор попиту внаслідок ракетних атак РФ проти енергетичної інфраструктури. Надалі гальмували зростання цін і такі чинники як налагодження логістики, а також незмінні тарифи на житлово комунальні послуги (ЖКП).

«Очікується, що темпи зростання споживчих цін у 2023 році сповільняться внаслідок дії жорстких монетарних умов, зниження світової інфляції та слабшого попиту. Водночас ризики для прогнозу інфляції залишаються підвищеними, насамперед через імовірність тривалішого збереження безпекових ризиків», – наголошується у повідомленні.

Водночас інфляційні очікування окремих груп респондентів є близькими до максимальних значень у попередні кризові періоди, а середньострокові очікування в деяких з них останнім часом продовжували погіршуватися.

Ураховуючи зазначене, члени КМП вп’яте поспіль одностайно висловилися за збереження облікової ставки на рівні 25%

При цьому більшість учасників дискусії, як це було і на попередніх засіданнях КМП, не бачать передумов для зниження облікової ставки впродовж 2023 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України