Уряд Чехії схвалив ідею платити українцям більше, ніж чехам

Уряд Чехії в понеділок, 3 червня, схвалив пропозицію Мінпраці встановити мінімальну зарплату для працівників з України на більш високому рівні, ніж для власних громадян. Ініціативу відомство розробило спільно з найбільшими чеськими профспілками.

Автори стверджують, що незважаючи на гадану абсурдність, дана міра направлена на захист, перш за все, чеських громадян: компанії будуть мотивовані шукати кадри серед місцевих жителів, а не гнатися за дешевою робочою силою з сходу. Чиновники впевнені, що від нововведення виграють і заробітчани з України, яким чеські підприємства часто недоплачують, користуючись їх вразливим становищем.

Прийнята міра зобов’язує працедавців платити українським співробітникам не менше 120% від так званої гарантованої зарплати (zaručená mzda). В залежності від спеціальності та кваліфікації за сьогоднішнім ставками ця сума становить від 16020 до 32040 крон.

На конкретному прикладі нововведення виглядає так: роботодавець не зможе платити приїхав з України електрику (по п’ятому тарифом) менше 23820 крон в місяць (до вирахування податків). Тоді як чеху тієї ж кваліфікації дозволено працювати за 19850 крон.

Якщо профспілки світові однозначно підтримують, то Торгова палата ЧР виступила рішуче проти. Там считают, що вона суперечить трудовому кодексу, принципів рівноправності і конкуренції.

Зазначимо, ініціатива була прийнята у зв’язку з збільшенням квоти за програмою спрощеного працевлаштування українців «Режим Україна». На працівників саме з цієї країни в умовах гострого дефіциту кадрів роблять ставку чеські підприємства.

Для вступу нового правила в силу його повинен схвалити парламент.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh