Уряд Австрії звинувачує українську компанію у маніпулюванні квотами на імпорт курятини в ЄС

Міністр сільського господарства Австрії Елізабет Кестінгер закликає вжити заходів проти дешевого імпорту м яса з інших країн в ЄС та припинити зловживання в цій сфері.

На цьому тижні Кестінгер передала в Сільськогосподарський рада в Брюсселі вимоги щодо маркування походження свіжого м яса. За словами міністра, імпортовані товари повинні відповідати тим же високим стандартам, що і товари ЄС. Це особливо важливо при наданні сільськогосподарських кредитів підприємствам третіх країн, заявила міністр сільського господарства.

Основною причиною такої заяви стала ділова практика української аграрної групи MHP, яка викликає роздратування у птахівників Австрії. Обмеження ЄС на ввезення курячих грудок компанія українського мільярдера Юрія Косюка роками обходить з допомогою простого трюку. При забої птиці на Україні на курячих філе залишається кістка. На заводах MHP у Словаччині та Нідерландах кістки потім видаляються. Згідно аналітичної організації «Shifting Values», таким чином в 2018 році в ЄС було імпортовано понад ліміту близько 55 000 тонн курячих грудок з України. Більше того, ЄС надає кредити на таку діяльність.

«Зловживання правилами торгівля товарами, як у випадку імпорту українського курячого м яса, в майбутньому повинно бути неможливим», — сказала Кестінгер. «Ми повинні бути більш суворими і ефективними в контролі, а не в подвійних стандартах». «Курка з України — це тільки один приклад, коли ми імпортуємо товари з низькими стандартами виробництва».

Австрійська організація з захисту тварин «Чотири лапи» теж приєдналася пятницю до протестів проти діяльності українського олігарха. Справа в тому, що 22 травня Виконавча рада Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) повинен прийняти рішення про надання групі MHP кредитом у розмірі 100 мільйонів євро. Кредит призначений для фінансування поглинання словенського виробника м’яких м’яса птиці Perutnina Ptuj, у якого, за словами організації, є філія в Зайерсберге, Штирія.

«У 2014 році ЄБРР прямо гарантував, що в майбутньому тільки ті проекти по тваринництву отримають фінансування, які відповідають або перевершує вимоги ЄС щодо захисту тварин», — каже Андреас Манц, керуючий директор «Чотирьох Лап».

За матеріалами: diepresse.com
Фото: imago stock&people (imago stock&people)

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two + nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh