Британського депутата підозрюють у шпигунстві на користь ЧССР

Британський депутат-лейборист Джеффрі Робінсон шпигував на користь Чехословаччини, повідомляє сайт Tyden.cz з посиланням на британське видання Mail on Sunday.

В матеріалі стверджується, що про шпигунство свідчать документи чехословацької Служби безпеки (StB). Існування документів підтвердила директор Архіву спецслужб Світлана Птачнікова.

З цих документів випливає, що в 1966-1969 рр. Робінсон передав Чехословаччині десятки матеріалів, в тому числі що містять інформацію про ядерну зброю. Він отримав різні подарунки на загальну суму 12 тис. фунтів стерлінгів.

Нібито Робінсон контактував з тодішнім шефом резидентури Служби безпеки в Лондоні Карлом Правцом. Той знав, що у Робінсона складення матеріальне становище, і він залежний від алкоголю. Також йдеться про документальне підтвердження контактів Робінсона з КДБ.

Карл Правец нині проживає в Нью-Джерсі (США). Він відмовляється коментувати інформацію про свою роботу в чехословацьких спецслужбах. Відомо, що він був змушений покинути Чехословаччину в 1980 р. із-за критики зростаючого впливу СРСР.

Сам Джеффрі Робінсон всі звинувачення заперечує.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 − 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh