Діаспора

Британського депутата підозрюють у шпигунстві на користь ЧССР

Британський депутат-лейборист Джеффрі Робінсон шпигував на користь Чехословаччини, повідомляє сайт Tyden.cz з посиланням на британське видання Mail on Sunday.

В матеріалі стверджується, що про шпигунство свідчать документи чехословацької Служби безпеки (StB). Існування документів підтвердила директор Архіву спецслужб Світлана Птачнікова.

З цих документів випливає, що в 1966-1969 рр. Робінсон передав Чехословаччині десятки матеріалів, в тому числі що містять інформацію про ядерну зброю. Він отримав різні подарунки на загальну суму 12 тис. фунтів стерлінгів.

Нібито Робінсон контактував з тодішнім шефом резидентури Служби безпеки в Лондоні Карлом Правцом. Той знав, що у Робінсона складення матеріальне становище, і він залежний від алкоголю. Також йдеться про документальне підтвердження контактів Робінсона з КДБ.

Карл Правец нині проживає в Нью-Джерсі (США). Він відмовляється коментувати інформацію про свою роботу в чехословацьких спецслужбах. Відомо, що він був змушений покинути Чехословаччину в 1980 р. із-за критики зростаючого впливу СРСР.

Сам Джеффрі Робінсон всі звинувачення заперечує.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України