Авторські статтіТехно

Вразливість “нульового дня” у Windows – дірка для хакерів

За повідомленням аналітиків компанії ESET, хакери активно користуються цією діркою в захисті Windows.

Уразливість нульового дня» пов’язана з «Планувальником завдань» – частиною операційної системи. Кіберзлочинці надсилають виконуваний файл на комп’ютер. Шкідлива утиліта встановлює «чорний хід», «чорний хід» для нполучения несанкціонованого доступу до операційної системи. Діра в операційній системі дозволяє підвищити привілеї бекдор і, за бажанням хакерів отримати доступ до даних комп’ютера або віддалено керувати операційною системою і зараженим комп’ютером в цілому.

Про таку помилку в Windows, що дозволяє зловмисникам обходити захисту ОС, стало відомо 27 серпня. Спеціалісти ESET повідомляють, що в числі постраждалих – громадяни Німеччини, США, Великобританії, України, Індії, Чилі, Філіппін і Польщі.

Аналітики стверджують, що атаки такого типу носять дуже масовий характер, але все-таки закрити уразливість нульового дня» в Windows 7, Windows 8 і Windows 10 необхідно як можна швидше, так як під загрозою знаходяться десятки або навіть сотні мільйонів комп’ютерів, адже, скільки не лають фахівці Windows, все одне операційні системи корпорації Microsoft є найбільш поширеними у світі.

Щоб убезпечити себе від несанкціонованого проникнення у комп’ютер, фахівці радять не відкривати підозрілі повідомлення, що надійшли на електронну пошту.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України