Авторські статтіДіаспора

Міністр внутрішніх справ Італії скасував дозвіл на проживання з гуманітарних мотивів

Указ міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні: скасовується дозвіл на проживання з гуманітарних мотивів і збільшується перелік злочинів, за які його позбавлятимуть.

Міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні видав указ, що викликає стурбованість в українців: він скасовує видачі дозволів на проживання із гуманітарних мотивів. Документ буде замінений іншими видами міжнародного захисту, але за суворішими правилами, повідомляє “Українська газета в Італії”.

Нагадуємо, після початку війни на Донбасі та анексії Криму, українці почали подавати запити на отримання цього виду дозволу на проживання в країні.

Указ «Термінові заходи щодо дозволів на тимчасове проживання з гуманітарних мотивів, а також про міжнародний захист, імміграції та громадянства» складається з 15 статей, метою яких є ліквідація «інституту видачі посвідки на проживання з гуманітарних міркувань». Замість цього типу дозволу на проживання буде введено новий тип додаткового захисту. Зокрема, «у виняткових випадках загрози здоров’ю і в непередбачених ситуаціях стихійних лих в країні походження» за наявності причин, «які тимчасово перешкоджають безпечному поверненню іноземця».

Звіт, який супроводжує указ Сальвіні, наголошує на «невідповідності між кількістю дозволів на проживання для міжнародного захисту, регульованих на європейському рівні і кількістю видачі пермессо на проживання з гуманітарних міркувань».

Більш того, декрет збільшує перелік злочинів, за які скасовуватимуть гуманітарний захист в Італії. Цього статусу позбавлятимуть у разі остаточного вироку за «злочини особливої ??тяжкості, які викликають соціальну тривогу»: сексуальне насильство і злочини пов’язані з виробництвом, обігом та зберіганням наркотиків, грабіж і здирство, інші.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України