УПЦ Московського патріархату заявила про “церковне рейдерство“

В четвер, 18 травня, Верховна Рада повинна розглянути два законопроекти, які можуть вплинути на діяльність Української православної церкви Московського патріархату. Законодавці хочуть надати “особливим статусом” релігійні організації, керівні органи яких знаходяться в країні, визнана Верховної Радою державою-агресором”. “ГОРДОН” розбирався, що це може означати на практиці.

Проект закону №4128 внесли на розгляд парламенту у лютому 2016 року Віктор Єленський, Світлана Войцеховська (“Народний фронт”), Ірина Подоляк (“Самопоміч”), позафракційний Сергій Тарута, Андрій Лозовий (“Радикальна партія”), Павло Кішкар і Артур Герасимов (Блок Петра Порошенка). Автори пропонують змінити дві статті закону “Про свободу совісті та релігійні організації” в частині зміни підпорядкування церковних парафій. Зараз у законі говориться, що держава визнає право релігійних організацій” підкорятися будь-яким органам управління в Україні і за її межами. Якщо законопроект приймуть, статтю доповнять вимогою у разі зміни підпорядкування вносити зміни в статут організації. При цьому потрібно буде отримати згоду на зміну статуту на зборах релігійної громади.

Також автори пропонують поміняти саме визначення релігійної громади. Якщо зараз це – “організація віруючих громадян одного й того ж культу, віросповідання (…), які добровільно об єдналися для спільного задоволення релігійних потреб”, то в законопроекті наголошується, що приналежність людини до такої громаді повинна підтверджуватися “його участю в релігійному житті конкретної громади”.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh