Новини з Австрії

Померла перша жінка-канцлер Австрії Бригітте Бірляйн

Як оголосив Конституційний суд (VfGH), членом якого Бірляйн був близько 16 років, у понеділок 74-річна жінка померла внаслідок нетривалої і важкої хвороби.

Бірляйн вважається першопрохідцем у своєму роді. Вона була не тільки першим главою уряду, а й першою жінкою, яка досягла успіху в Конституційному суді. Одного разу вона сама описала себе як володарку “певних амбіцій”. Після роботи на посаді генерального прокурора вона працювала віце-головою Конституційного Суду з 2003 до 2018 року і головою Конституційного Суду з лютого 2018 року до свого призначення на посаду Федерального канцлера 3 червня 2019 року.

Того року вона перейшла в канцелярію як глава кабінету експертів, коли країна була політично паралізована внаслідок “скандалу на Ібіці”. За дорученням федерального президента Ван дер Беллена вона привела Австрію на нові вибори в період політичних потрясінь і користувалася великою популярністю серед населення. Із закінченням своєї посади Федерального канцлера вона, по суті, завершила свою громадську кар’єру.

Брігітте Бірляйн, дочка державного службовця і художника, присвятила свою кар’єру правосуддю. Вона здобула юридичну освіту в 26 років, у 28 років її призначили прокурором, у 41 рік призначили генеральним прокурором, у 2003 році вона стала віцепрезидентом Конституційного суду, а з 1 січня 2018 року – його головою.

У судовій системі Бірляйн уже привернула увагу як представниця не лише своєю професійною кваліфікацією, а й рішучою, впевненою в собі манерою поведінки та прямими, прямолінійними висловлюваннями. Після переходу з посади судді на прокурорську в 1977 році вона стала членкинею Асоціації прокурорів Австрії та була обрана її президентом у 2001 році.

Ван дер Беллен:   Він знав Бірляйн “як мужню, дисципліновану жінку, яка взяла на себе відповідальність, коли країна потребувала її. У майбутньому вона продовжить служити зразком для наслідування для багатьох дівчат і жінок, для всіх нас”.

Нехаммер також глибоко вражений. З Бірляйн Австрія втрачає видатну особистість і першопрохідця, який мав вирішальний вплив на республіку протягом поколінь: “У важкий час вона, не вагаючись, узяла на себе відповідальність, щоб служити республіці та народу країни. Наш народ у великому боргу перед нею”.

Крім своїх професійних обов’язків, Брігітте Бірляйн упродовж десятиліть працювала в Незалежній комісії із захисту жертв жорстокого поводження і насильства, а також як голова наглядової ради Федерального театрального холдингу та опікунської ради Фонду Конституції Форуму.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України