Економіка

«Укроборонпром» мріє добудувати «Мрію-2»

Державний концерн “Укроборонпром” шукає закордонного інвестора для реалізації проєкту “Мрія-2”.

Про це гендиректор ДК “Укроборонпром” Юрій Гусєв заявив в ефірі телеканалу “Дом”.

“Добудова другої “Мрії” або реалізація окремих проєктів — це завжди питання замовників. Тих, хто на зовнішніх ринках зацікавлений в нашій продукції, хто з міжнародних партнерів готовий спільно з нами реалізовувати проєкти”, — сказав керівник концерну.

За його словами, наразі тривають активні переговори з кількома країнами щодо розвитку української авіації.

“На початку лютого плануємо відвідати одну з найбільших виставок у Бангалорі, в Індії, з пропозиціями від ДП “Антонов” ГК “Укроборонпром” про співпрацю в галузі авіації, авіоніки та реалізації спільних проєктів”, — розповів Гусєв.

Своєю чергою в.о.генерального директора Державного підприємства “Антонов”, що входить у ДК “Укроборонпром”, Сергій Бичков не сумнівається, що “друга “Мрія” буде”.

“Літак є, але немає двигунів і авіоніки“, — сказав він.

«Укроборонпром» не полишає надій добудувати другу «Мрію»

Для того, щоб друга українська «Мрія» піднялася в небо, потрібно близько 300 млн доларів, але точну суму назвати ніхто не може

Раніше екскерівник Державного космічного агентства України Володимир Усов заявляв, що “Мрія” — єдиний літак, який будували під систему повітряного старту.

Проте для такого цільового використання необхідно, щоб у системі стабільно працювали не один, а відразу два літаки (другий є страхувальним на випадок неполадки першого).

“Мрія-2″ вже 35 років стоїть на землі, і щоб вона була побудована, знадобиться, за найскромнішими підрахунками, близько мільярда доларів”, — зазначив Усов.

Як повідомляв віцепрем’єр-міністр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський у жовтні 2020 року заявив, що Туреччина розглядає можливість профінансувати добудову другого українського вантажного літака Ан-225 «Мрія».

Ан-225 «Мрія» створений київським Конструкторським бюро імені Антонова у 1988 році.

Це найбільший і найпотужніший у світі транспортний літак.

Навесні 2020 року «Мрія» регулярно виконувала гуманітарні рейси та доправляла у різні країни медичні матеріали для боротьби з коронавірусом.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України