Новини з Австрії

У Відні заарештовано ватажка чеченської “поліції моралі”

Ватажок банди «моральної варти» викритий поліцією Відня. У 20-річного хлопця кілька судимостей.

У вівторок віденська поліція провела розслідування і встановила ватажка самопроголошених «варти моралі». Виявилося, що 20-річний підозрюваний відомий поліції і має, крім того, кілька судимостей. За первинною інформацією, чеченця затримали ще в серпні за участь у заворушеннях в Фаворітені. Він був заарештований за опір владі і напад. У 2018 році він вже був засуджений до 24 місяців тюремного ув’язнення за створення злочинної організації та терористичного угрупування. Але через вісім місяців був звільнений.

20-річний чоловік контролював групи посильних і інших спільників і працював в мережі під кодовим ім’ям «Генріх Гіммлер». Як відомо, Генріх Гіммлер був главою Schutzstaffel (SS) в Третьому рейху і відповідав за табори смерті. Він вважався другим за величиною в націонал-соціалістичної ієрархії після Адольфа Гітлера.

«Будь-які форми паралельних товариств неприпустимі в нашій країні. Саме поняття «вартових моралі» суперечить нашому мирному співіснуванню. Ми не дозволимо таким самопроголошеним ідеологам руйнувати основи нашого демократичного суспільства », – сказав міністр внутрішніх справ Карл Нехаммер.

«Слідчі LKA Відня виконали відмінну роботу. Їм вдалося не тільки виявити злочинців і заарештувати їх, але також розкрити стоять за ними структури ».

Крім того, в ході слідства на різних стільникових телефонах підозрюваних було знайдено також дитяча порнографія.

На жаль, ще в кінці 2019 року в торговому центрі в Донауштадт відбувалися розправи, очевидно, ідеологічно мотивовані. Кримінальна поліція веде розслідування відносно групи злочинців вже з лютого 2020 року. Це були групи самопроголошених «вартових моралі» з Чечні. Організація має ієрархічну структуру і організована в секретні чат-групи Telegram. Підозрювані спостерігали за поведінкою чеченських жінок в Інтернеті і в громадських місцях.

Наприклад, якщо чеченська жінка носила ефектні прикраси, одяг або користувалася помадою, вона відразу ставала мішенню «вартових моралі». Як тільки злочинці виявляли «проступок», вони негайно робили відповідні міри покарання. Сюди входили, серед іншого, загрози, розвішування фотографій у мечетях, переслідування і фізичне насильство. Причина – недотримання ісламістсько-консервативних норм ( «Адат»).

Тим часом, одинадцять чоловік, відомих по імені, в тому числі одна жінка, фігурують в якості обвинувачених в ході розслідування (всі громадяни Російська Федерація). Поки з-під варти звільнена тільки жінка. Слідство ведеться щодо створення злочинної організації, а також терористичної групи і примусу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України